27 березня 2015

Закриття тижня дитячого читання


Книга і дитина

Сила книги безмежна. Без неї людина сліпа. Протягом усього життя ми звертаємось до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга – мудрий друг і порадник, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про навколишній світ, про різні чудеса. Ми так часто спілкуємось з книгою, що навіть не задумуємось, яке це чудо.
На книгомандри «Веселка книжкових сторінок» прийшли учні 4 класу ЗОШ 4 (вчитель Буйницька Тетяна Веніамінівна).  Бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів підготувала для дітей цікаву презентацію про те, як до нас прийшла книга. Школярі залюбки відповідали на питання вікторини та розповідали про самі найцікавіші книги, які прочитали самі, пригадали прислів’я та приказки.
Для учнів була організована книжкова викладка «Цікавий світ книги».



Увага! Презентація книги!


26 березня 2015

Поетичне слово Євгена Шевчука

26 березня у Нововолинській центральній   міській бібліотеці, в рамках розширеного засідання  літературно – мистецької вітальні «Мамина криниця» проведено вечір – спогад «Поетичне слово Євгена Шевчука», присвячений 70 – річчю від дня  народження місцевого  поета, журналіста, члена журналістів України Євгена Шевчука.Детальніше за посиланням

Мандруємо з книгами


Всеукраїнський тиждень дитячого читання продовжується

При усьому різноманітті жанрів сучасної дитячої книги досить важко визначити ту вікову категорію, до якої звертаються автори, адже вони однаково цікаві і дітям і дорослим і як говорять англійці «книги для юних дорослих», або «книги для тих, хто дорослішає». Зближуючи дорослого і дитину вона долає загрозу тотального роз’єднання  і вчить, що розуміти і прощати важливіше, ніж засуджувати. І разом з тим, книга прочитується на різних рівнях і сприймається в кожному віці по-своєму, поєднуючи безпосередньо щирий погляд дитини і життєвий досвід дорослого.
Про сучасну дитячу книгу та  її авторів–ювілярів Яну Дубинянську, Лесю Воронину, Сергія Дяченка та Андрія Кокотюху йшла мова на інформ-бюро «Святкує автор ювілей». Бібліотекар відділу розповіла учням  5-Б класу ЗОШ №2 (Вчитель Цеголко Лариса Степанівна) про  життєвий і творчий шляхом письменників, ознайомила з викладкою літератури «З книгою ми дружимо, живемо не тужимо».





Кримінал: тільки в детективах

Людство знає злочинність ще з самого початку свого розвитку. Вже у первіснообщинному ладі існували злочинці і правопорушення. Тому від часу винайдення паперу, відколи люди  навчилося записувати свої повсякденні важливі справи , з’являються й записані на цьому папері свідчення злочинів і спогади про покарання. Таємниці та шляхи їх дослідження відображені на сторінках особливої літератури, яка так і називається "детектив". Детальніше за посиланням 

25 березня 2015

Запрошуємо на правовий барометр

На гостину до автора


Письменники-ювіляри Європи

Кожен народ створює свій неповторний чарівний світ, в якому, як в дзеркалі, відображаються національні традиції, спосіб життя і вірування людей. Тут він знайде свою історію-казку про доброту і кохання, про красу природи і майстрів своєї справи, де хитрість і мудрість завжди йдуть пліч о пліч, не зважаючи на страх і смуток. Казки європейських країн дають чудову можливість познайомитись з чарівними історіями і оповідями різних народів. Кожна сторінка казок Європи – це пошук правди і здобуття віри в те, що світ чарівної казки неосяжний, глибокий і безмежний.
На віртуальну мандрівку «Будуємо замок чарівників Європи» до відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів центральної міської бібліотеки прийшли учні 4-А класу ЗОШ №2 (вчитель Клекоць Надія Володимирівна). Бібліотекар відділу підготувала багато цікавої інформації про життя та творчість казкарів-ювілярів 2015 року – Ганса Крістіана Андерсена, Якуба Грімма та Джанні Родарі. А пригадати  дивовижні пригоди героїв казок допоміг перегляд мультфільмів у записі та  вікторина.
У відділі влаштована викладка літератури «У саквояжі казкаря».




24 березня 2015

Казкарі-ювіляри


Другий день Всеукраїнського тижня дитячого читання

У відділі дошкільників та учнів 1-9 класів центральної міської бібліотеки відбулися журнальні посиденьки «Відкрий. Почитай. Пізнай» для учнів 3-А класу ЗОШ №2 (вчитель Симонович Валентина Володимирівна).
Ведуча заходу Ніна Єдинак познайомила школярів з історією найвідоміших дитячих журналів та газет, з сучасною періодикою, яку передплачує бібліотека та провела вікторину по даній темі. 

Сторінками улюблених казок

Казка – давній друг і порадник. Про неї можна говорити без кінця. Вона вчить нас мудрості,  любити рідний край, бути добрим, щирим, милосердним.
На зустріч з казкою у відділ дошкільників та учнів 1-9 класів центральної міської бібліотеки завітали учні 5 класу СЗШ №9 (вихователь ГПД Стрижачук Оксана Василівна, соціальний педагог Левкова Світлана Віталіївна). Складаючи літературні пазли «Казка серед нас» діти мали можливість показати свою обізнаність, кмітливість, ерудованість та підібрати цікаву книгу для читання.
Для учнів  підготовлена  викладка літератури «У саквояжі казкаря».


23 березня 2015

Збери казку


Знайомство з періодикою


Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2015 у Нововолинську відкрито!

У відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів центральної міської бібліотеки відбулося відкриття Тижня дитячого читання літературним  святом «Під українським небокраєм книгу люблять і читають» з учнями 7-Б класу НВК «НСШ №1-колегіуму» (вчитель Патіюк Ірина  Юріївна).
  Свято проходило у ігровій формі. Для цього учні були поділені на три команди: «Ерудити», «Читайлики» і «Розумники», кожна з них показала гарні знання у літературних конкурсах. Перемогу виборола команда «Розумників». Найкращим і найерудованішим журі обрало Андрія Торчило, за що й отримав приз – книгу Ріка Ріордана «39 ключів».
 В перерві між змаганнями ведуча заходу Антоніна Костилева познайомила присутніх з історією книги, розповіла про бібліотеку Ярослава Мудрого,  найбільші і найгарніші бібліотеки світу.
Поет, член літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця», яка діє при нашій книгозбірні, Анатолій Поліщук став учасником акції «Нововолинськ читає дітям». Школярі мали змогу поспілкуватись з гостем, познайомитися з віршами автора та почути у записі пісню «Тривоги» на його слова, музику до якої  написав Олексій Керекеша.
Для учнів у відділі діє книжкова виставка «Пропоную своїм ровесникам»
                                                                 Бібліотекар Антоніна Костилева
                                                                                                   
 
   

Літературне свято відбулось у бібліотеках-філіях: 
Міська бібліотека для дітей Нововолинської ЦБС 
Бібліотека-філія № 1 Нововолинської ЦБС
Бібліотека-філії №3 Нововолинської ЦБС






До уваги користувачів!


20 березня 2015

У бібліотеці Нововолинська вшанували ювілярів-фізиків

20 березня 2015 року у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбувся День предметника «Про видатних і знаменитих», у рамках якого було презентовано викладку літератури «Великі вчені та діячі науки» та бібліографічний список «Відомі фізики світу», проведено відеоенциклопедію «Володіє світом той, хто володіє інформацією» та бібліографічну консультацію «Інтернет-ресурси для вчителів-предметників».

Зокрема, за сприяння  завідуючої міським методичним кабінетом Марії Михайлівни Томашевської для вчителів-предметників та учнів загальноосвітніх шкіл міста було проведено відеоенциклопедію «Володіє світом той, хто володіє інформацією».  Ведуча заходу бібліотекар Ірина Губерук познайомила присутніх з фізиками, чиї ювілеї відзначаються 2015 року. Серед них: Андре-Марі Ампер (1775-1836) – французький природознавець і математик, творець основ електродинаміки; Нільс Бор (1885-1962) – данський науковець і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії з фізики; Фредерік Жоліо-Кюрі (1900-1958) – французький вчений і громадський діяч, один із засновників і лідерів всесвітнього Руху прихильників миру, лауреат Нобелівської премії з хімії; Іван  Павлович Пулюй (1845-1918) – український та австро-угорський фізик і електротехнік, винахідник, громадський діяч, перекладач; Вільгельм Конрад Рентген (1845-1923) німецький фізик, Нобелівський лауреат 1901 року. Копітка праця і допитливий розум цих фізиків готували величне сьогодення цієї давньої і вічно молодої науки про природу.

 

19 березня 2015

У Ліни Костенко - ювілей


 

        


 



 


День предметника у бібліотеці


Сторінками російської поетичної класики

21 березня на календарі – Всесвітній день поезії.
Напередодні цього свята в читальному залі Нововолинської центральної міської бібліотеки відбувся вечір поетичного настрою «Поезії одвічна сила», присвячений російським поетам-ювілярам 2015 року: Олександру Твардовському – 105 років з дня народження, Михайлу Ісаковському та Олександру Блоку – 115 років від дня народження, Сергію Єсеніну – 120 років від дня народження, Борису Пастернаку – 125 років від дня народження, Афанасію Фету – 195 років з дня народження. Ведуча Оксана Микитюк розпочала захід віршем Ліни Костенко «Ти знов прийшла, моя печальна музо». Саме цього дня «найскромніша і найвеличніша постать сучасної України» (з привітання Президента Петра Порошенка)  відзначала своє 85-річчя.
Під час заходу бібліотекар представила галерею творчих постатей  російської класики. Учні Нововолинського ВПУ групи № 42 і №43 (кухарі, кондитери) поновили в пам’яті твори поетів, а ті, хто їх не читав, мали змогу насолодитися подорожами у часі, переглянувши відео. На завершення заходу була представлена викладка літератури «Літературна скарбниця: російські поети-ювіляри 2015 року».

Запрошуємо до бібліотеки!


18 березня 2015

До Всесвітнього дня поезії


Тиждень дитячого читання


Майбутнє починається у сучасній бібліотеці



Майбутні абітурієнти все частіше й частіше переступають поріг книгозбірні. Адже тепер сучасна бібліотека надає можливість не тільки зазирнути в потрібну тематичну літературу, а й скористатися безкоштовними Інтернет-ресурсами.
17 березня до центральної міської книгозбірні Нововолинської ЦБС завітали 10-класники ЗОШ №4 (класний керівник Світлана Семенюк) на бібліотечний урок-розповідь «Майбутнє починається у сучасній бібліотеці». 
Учні познайомилися із можливостями сучасної бібліотеки, а також  із книжковим фондом та веб-сайтами, які будуть необхідні школярам під час підготовки до ЗНО; дискутували на тему, чи потрібна бібліотека в майбутньому.
До уваги учнів була представлена викладка літератури «Готуємося до ЗНО» з довідковою літературою із різних навчальних предметів.

Сучасна бібліотека – це і сучасні послуги, де користувачі можуть отримати на додаток до друкованих джерел інформації, доступ до світових електронних інформаційних ресурсів на новому більш якісному рівні  Протягом віків люди користувалися бібліотеками і, незважаючи на бум електронних технологій, вони будуть існувати і в майбутньому.

16 березня 2015

До уваги користувачів!


Вітаємо землячку з новою книгою!

У видавництві «Букрек» (Чернівці) вийшла нова книжка поезій Світлани Костюк "Траєкторія самоспалення". Детальніше за посиланням.