29 червня 2015

До уваги користувачів!


"І знову опустився лист...". Продовження розмови про презентацію

Анатолій Поліщук «Презентація»
Зібрав поет в просторій залі
Знайомих, друзів, читачів.
Його рядки, немов скрижалі –
Серця він ними полонив.
Вірші звучали з вуст поета:
Про біль і радість, щастя й зло.
Ця зала – це його планета,
Усім в ній сонячно було.
В присутніх загорялись очі,
То сльози вийшли, мов роса.
Слова стелилися пророчі
Й осіння зоряна краса.
То сніжні вирували бурі,
Чи у коханні пройшла ніч,
То просвистіли мертві кулі,
Й молитва линула від свіч.
Усе вмістила ця година:
Дитинство, юність і любов.
У душах розцвіла калина
Й невимушено час пройшов.
А ще були слова хвалебні,
Хоча він того не бажав.
Він хтів, щоб ангел у молебні
Натхнення творче лиш давав.

26 червня 2015

"І знову опустився лист..." Анатолія Поліщука

«І ЗНОВУ ОПУСТИВСЯ ЛИСТ…»  
так називається нова книга
АНАТОЛІЯ ПОЛІЩУКА, 
яку презентували 26 червня у Нововолинській центральній міській бібліотеці.


Корінний нововолинянин,    інженер-механік за освітою, 10 років тому почав писати вірші. Презентована книга – шоста у творчому доробку автора. 4 розділи («А за вікном вже править осінь», «Думи», «Під прицілом любові», «Відчуваю мою Україну»), а це 136 сторінок – частинка його душі, роздумів, любов і біль до рідних, друзів, Бога і України.
         З виходом книги п. Анатолія вітали члени літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця» (Світлана Жура, Юрій Андросов, Петро Супрун), поет з села Бужанка Ярослав Гиць, громадський активіст Зосим Колбун, бібліотекар Ірина Губерук.

         Щира подяка усім, хто причетний до видання і презентації книги, і в свою чергу, шанобливого ставлення до рідного слова.

Анатолій Іванович обрав для себе не простий, але цікавий шлях, і йде своєю дорогою не пустоцвітом. Нехай на усіх життєвих дорогах його супроводжують заслужені успіхи, незрадлива фортуна, стійкий добробут, невгасима енергія. Здійснення творчих задумів і сподівань!

Світлана Кухарук, директор ЦБС

23 червня 2015

Дітям про права і обов’язки розповідали у Нововолинській бібліотеці

У  кожної дитини, як і в кожної людини, є свої права. Ніхто не може їх порушувати, однак і діти  як повноправні громадяни держави мають дотримуватися всіх встановлених державою норм поведінки.
Напередодні Дня Конституції України на правову мандрівку «Чи бувають права без обов’язків» до відділу дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки прийшли школярики загонів «Літо»  і «Невгамовні» пришкільного табору відпочинку ЗОШ №2. Бібліотекар відділу Антоніна Костилева підготувала слайд-презентацію «Права і обов’язки дітей». Учні відповідали на запитання казкової вікторини «Захищаємо права казкових героїв та виконуємо обов’язки», подивились у записі відеоролик «Права дітей у мультфільмах».
Із книгами правової тематики можна ознайомитись на викладці літератури «Закон обов’язковий для всіх».

22 червня 2015

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Сьогодні бібліотекарі центральної міської бібліотеки Нововолинської ЦБС (разом з представниками міської влади, підприємств, установ, організацій, ветеранами та священиками) біля пам’ятного знака «Воїну-захиснику слава!» вшанували пам'ять тих, хто найвищою ціною свого життя виборював кожен клаптик рідної землі.
 
У читальному залі влаштовано викладку літератури «Війна – це вічна жалоба».


До уваги користувачів!


17 червня 2015

Подорожуємо музеями

  
         При згадці слова «музей» більшість з нас уявляє виставки творів мистецтва, довгі вервечки залів і  нудні лекції екскурсоводів. Можливо, ви будете здивовані, але у світі існують й інші музеї - абсурдні, веселі, які часом лякають, але дуже цікаві.
Реалізовуючи проект програми «Бібліоміст», бібліотекарі відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки провели віртуальну подорож «Музеями світу» для учнів загону «Фантазери» НВК ЗОШ  №1-колегіуму ( вчитель Микитюк В.А.). Бібліотекар Ніна Єдинак познайомила школярів з незвичайними музеями, а саме з замком-музеєм Шарля Перо (Франція), музеєм Астрід Ліндгрен (Швеція), музеєм «Долина Мумі-тролів», Музеєм олівців (Британія), Національним музеєм іграшок (Київ) та іншими не менш цікавими. Присутні переглянули у записі мультфільм «Попелюшка» та буктрейлер на книги знаменитої фінської казкарки Туве Янсон «Країна Мумі-тролів»; поділилися враженнями про музеї, які вже відвідали, та побажали один одному цікавих і захоплюючих подорожей під час літніх канікул; стали користувачами бібліотеки і взяли книги додому.   

Співпраця з пришкільними таборами продовжується


Працівники відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів центральної міської бібліотеки завітали в гості до учнів, які відпочивають в пришкільних літніх таборах ЗОШ №5 та ЗОШ №6. Для молодших школяриків бібліотекарі підготували цікаву віртуальну вікторину «Сторінками улюблених казок». Діти пригадували казкових персонажів, відгадували загадки, ребуси, відповідали на запитання вікторини.
Старшокласники мали можливість познайомитись з книгами сучасних українських письменників та їх творами під час слайд-подорожі «Сучасна дитяча проза».
                          На завершення учні з задоволенням переглянули мультфільми. 




Правова допомога через Skype в бібліотеці

16 червня відбулась консультація юриста у Нововолинській центральній міській бібліотеці у режимі он-лайн.
Час від часу кожен із нас опиняється у складній ситуації, коли терміново потрібна правова допомога або просто фахова порада з різноманітних юридичних проблем.
Кожен житель міста і мешканці віддалених населених пунктів можуть щовівторка з 15 до 17 години отримати у бібліотеці фахову юридичну консультацію завдяки Skype-зв’язку з дистанційним консультаційним пунктом, що працює на базі Волинської державної обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.
Такі форми надання безоплатної правової допомоги, як скайп-консультації, щонайменше економлять людям час та гроші, бо можна задати запитання фахівцям, не виїжджаючи з громади.

Духовні читання про Андрея Шептицького у Нововолинській центральній бібліотеці

 «Митрополит Андрей Шептицький: право на безсмертя» - духовні читання під такою назвою відбулися 16 червня 2015 року у Нововолинській центральній міській бібліотеці. Захід присвячений 150-річчю від дня народження людини, перед генієм якої низько схиляють свої голови Україна та весь цивілізований світ. Не випадково Українською Греко-Католицькою Церквою від 1 листопада 2014 року, дня 70-х роковин відходу у вічний світ, розпочався Рік Митрополита Андрея Шептицького, а Верховна Рада України проголосувала за відзначення ювілею на державному рівні.
Розпочалися духовні читання  спільною молитвою та вшануванням хвилиною мовчання світлої пам’яті тих, хто підтримав українську державність жертовною працею і ціною власного життя.
Про шляхетного серцем та сильного духом Андрея Шептицького, який став духовним Батьком та Провідником нації, розповів настоятель греко-католицького храму Святих Петра і Павла отець Володимир Кметь.
      Бібліотекарі Оксана Дубенчук, Ірина Губерук, Антоніна Костилева, Оксана Микитюк, Ольга Яковинець, Ніна Єдинак розповідали про дитячі та юнацькі роки, шлях від монаха до митрополита, про Андрея  Шептицького як великого політика і громадського діяча, мецената і благодійника.
Владика Андрей не сумнівався, що Боже Провидіння дасть українському народові виконати його природне право – «вибрати собі й установити форму управи своєї Рідної Хати», але закликав до мудрості, моральності й інтелектуальної глибини у справі реалізації цього права. Тому доля Рідної Хати у наших із вами руках. «Шептицький і національна ідея» – тема виступу почесного голови філії Союзу українок Марії Рябченюк.
Про виховання молодого покоління крізь призму вчення Андрія Шептицького розповіла вчитель української мови та літератури Нововолинського ПТУ №11 Оксана Романчук.
Митрополит Андрей промовляє до людей усім своїм життям. Для нас він – пастир, богослов, вихователь, проповідник, святитель, будівничий, меценат, дипломат та святий учитель віри. Перелік зробленого ним ніколи не буде вичерпним.
Ведуча заходу директор ЦБС Світлана Кухарук розповіла про те, як українці вшановують пам'ять Митрополита. Його ім’я носять музеї та навчальні заклади, названі вулиці та сквери, споруджено пам'ятники, під опікою Карітасу України у Львові функціонує Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького. У Львові діє благодійний культурно-мистецький Фонд, Ординаріатом Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ встановлено премію, в Українському Католицькому Університеті засновано Стипендію. Створено 9 фільмів, видано твори (в т. ч. опубліковані 250 пастирських послань митрополита УГКЦ Андрея Шептицького з 1899 до 1944 р., які зберігаються в українських і західних архівах), книги про нього, друкуються статті у періодичних та Інтернет-виданнях. Проводяться наукові конференції, виставки, круглі столи, наукові читання. Окрім того, у Києві планується встановити на Міському будинку вчителя меморіальну дошку. У липні Національний банк випустить в обіг пам’ятну монету, а Укрпошта випустить марку і конверт.
Учасники духовних читань (учні ПТУ №11, бібліотекарі публічних бібліотек та ЗОШ №3, №6, ВПУ, члени ВОБФ «Карітас-Волинь», небайдужа громадськість міста) переглянули надзвичайно актуальне сьогодні відео-послання Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава на Рік митрополита Андрея Шептицького «Що радить нам митрополит Шептицький в умовах війни?».
Відзначаючи цьогоріч 150-у річницю з дня народження Андрея Шептицького, маємо можливість пересвідчитися в актуальності його думок та  повчань. Приклад його життя, боротьби і титанічної праці має підтримувати кожного з нас у вірі в краще майбутнє нашої Батьківщини і рідного народу. Галицький Митрополит чесно служив Церкві і Вітчизні, за що громадські діячі і священики називали митрополита Мойсеєм. Тим і здобув він право на БЕЗСМЕРТЯ.

11 червня 2015

Літо з бібліотекою: про друзів наших менших


Люди утримують дома тварин вже багато тисяч років. Для одних домашні улюбленці є розрадою, інші намагаються навчитися турбуватися про когось, а хтось – не відчувати самотність... Тому ці тваринки однозначно входять до нашого життя і спогади про них залишаються назавжди! Ми їх любимо, намагаємось догодити, пестимо та віддаємо їм свою ласку і турботу.
До відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки на уїк-енд «Мої домашні улюбленці» завітали учні СЗШ №9 загонів «Бджілка», «Чомучки», «Веселка» та  «Живчик» разом зі своїми вихователями. Готуючись до заходу діти намалювали малюнки своїх чотирилапих друзів, розповідали кумедні історії про них, а бібліотекар відділу Антоніна Костилева підготувала презентацію про найцікавіші породи і види домашніх улюбленців. На завершення заходу школярі подивились у записі мультфільм про Кота Леопольда.  
До послуг користувачів у відділі організована викладка літератури «Подбайте про друзів наших менших».

10 червня 2015

По книжкових стежках літа


         Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. По-різному  канікули проводять школярики, в тому числі і у бібліотеці. На сьогоднішній день тут є широкі можливості для того, щоб їх дозвілля проходило цікаво, приємно, змістовно: діти спілкуються з однолітками, відпочивають, розвиваються і звичайно читають. На ігрове шоу «Літо, сонечко, гра – не сумує дітвора» прийшли учні загонів «Патріот», «Капітошка» та майбутні першокласники ЗОШ №4 (вчителі Буйницька Т. В., Братчук Л. В., Чемерис О. І.)
         Бібліотекарі відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки підготували для своїх користувачів цікаві ігри. Діти відкривали для себе нові планети і заселяли їх жителями, показали свої знання, кмітливість, вміння, спритність, інтерактивність. Швидко та весело пролетів час. Перемогла дружба, гарний настрій та солодкі подарунки.
До послуг користувачів у відділі діють книжкові виставки: виставка-вікторина «Хто казки знає, той відгадає», виставка за читацьким формуляром «Пропоную своїм ровесникам», виставка-пропозиція «Вічне диво – ім’я якому книга». 
Відео про захід