31 жовтня 2015

20 жовтня 2015

Запрошуємо на вебінар

Чого очікувати громадянам від місцевих виборів 25 жовтня?
Яка ситуація з Державним реєстром виборців та списками?
Проблеми голосування внутрішньо переміщених осіб – на ці та інші питання Ви отримаєте відповіді прийнявши участь у вебінарі «Місцеві вибори: Новий план старої гри», який відбудеться 21 жовтня о 17.00.
Прес-реліз вебінару

ЗАПРОШУЄМО ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДИ ДО БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ УЧАСТІ У ВЕБІНАРІ

16 жовтня 2015

Засідання круглого столу

15 жовтня у Нововолинській центральній  міській бібліотеці відбулося засідання круглого столу «Бібліотека: сучасний формат діяльності». Присутні соціальний педагог дитячого центру Волинського обласного благодійного фонду «Карітас-Волинь» Тетяна Василівна Галицька, настоятель Нововолинської Хресто-Воздвиженської церкви о. Віталій Голян, працівники централізованої бібліотечної системи. Кожен із учасників висловив думку щодо майбутнього бібліотек міста, якими вони повинні бути щоб задовільнити потреби громади. Під час обговорення озвучили такі пропозиції: сучасний інтер’єр, доступ до мережі Інтернет, постійна реклама не тільки у засобах масової інформації, але й у соціальних мережах, застосовувати інноваційні форми роботи, активна праця клубів за інтересами, придбати мультимедійне обладнання, потреба в сучасній літературі.
Ніна Єдинак, завідувач відділу обслуговування,
організатор круглого столу

 
 

15 жовтня 2015

З казками Братів Грімм зустрілися діти у Нововолинській бібліотеці

Народні казки віддавна цікавили письменників і вчених багатьох країн. Декотрі письменники брали теми та образи народних казок і на їхній основі писали свої власні, а інші записували й видавали народні казки такими, якими почули їх від оповідачів. Саме так зробили понад сто вісімдесят років тому й німецькі вчені Грімм: Якоб та Вільгельм. Брати зібрали й видали у двох великих книжках німецькі народні казки, вважаючи, що вони мають таку ж вартість і будуть такі ж цікаві читачам, як і писані художні твори.
Думка Братів Грімм виявилась слушною. Казки, які вони зібрали, здобули величезну славу, їх читають тепер майже всіма мовами світу. Не раз виходили вони й українською мовою.
На відеоперегляді «З героями Братів Грімм у цікаву подорож» у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки побували учні 5-х класів СЗШ №9 (вчителі А.В. Гольчук, О.В. Луцюк). Школярі переглянули відеоролик «Про Братів Грімм», а бібліотекар відділу Антоніна Костилева ознайомила з цікавими фактами з їх життя, провела слайд-вікторину «Як я знаю казки Братів Грімм» та познайомила з книгами казкарів.

Круглий стіл у бібліотеці

«Українській молоді – європейські цінності». Саме так називався круглий стіл, що відбувся 15 жовтня у Нововолинській центральній міській бібліотеці за участю керівника проектів та програм управління економічної політики та інвестицій Нововолинської міської ради  Богдана Миронюка та старшокласників НВК «Нововолинської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів №1-колегіуму» (в рамках Європейського тижня місцевої демократії).
Учасники круглого столу переглянули відеоролик  «Бути європейцем»,  який презентував такі європейські цінності як верховенство права, права людини, толерантність, свободу, демократію, людську гідність. 
 Богдан Петрович розповів присутнім про виграний грантовий проект SuDEP «Перший крок для переходу на використання відновних джерел енергії у місті Нововолинськ», написаний управлінням економічної політики та інвестицій, на суму понад мільйон євро, який у майбутньому зміцнить енергетичну незалежність та розвиток міста,  «Енергозберігаючу та комфортну школу як центр енергоефективності громади», Тижні Сталої Енергії у Нововолинську.
   Бібліотекар Оксана Микитюк представила присутнім книги з викладки «Україна та ЄС: перспективи співробітництва». 

14 жовтня 2015

У Нововолинській бібліотеці вшанували пам'ять учасника національно-визвольної боротьби 50-х років ХХ століття Ананія Рябченюка

14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів був святковим днем захисників Вітчизни. Цьогоріч 14 жовтня – День захисника України – всенародне свято. Вшановуємо усіх тих, хто боровся за незалежність України, віддав своє життя за мир та спокій на нашій рідній землі – учасників національно-визвольних рухів ХХ століття, героїв Революції гідності, учасників АТО, всіх тих, хто тілом, серцем і душею відчуває свою відповідальність і причетність до оборони України.
         У Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася година пам’яті «Поете, щирих ваших слів живиця воістину безсмертно душі гріє», присвячена 85-річчю від дня народження Ананія Павловича Рябченюка.
Директор бібліотеки Світлана Кухарук «перегорнула» сторінки життя неординарної людини-патріота, який через усе життя проніс у серці ідею національної свідомості, керуючись переконаннями, що український народ повинен мати свою державу і бути в ній господарем: дитинство серед неповторної  волинської природи (село Зубильне, що у Локачинському районі, є малою батьківщиною Ананія Павловича), арешт просто з уроків в 11 класі Затурцівської середньої школи, переживання за одиноку маму, заховані на запіччі папери, роздуми про однокласників, яких не видав, узявши всю вину на себе, і розлука з першою любов’ю – блакитноокою дівчиною, котру мама називала Марисею. Майже 7 років Воркути – найцінніша школа знань, університет для юного волинянина, що дав напрямок на весь подальший вік. Почесний громадянин міста прожив усього 66 років, та 40 з них «вінчав славу Нововолинська, який став другою батьківщиною та «назавжди в своє серце заніс». Вражає широта його інтересів та дій.
Вірші Ананія Рябченюка з книг «Біль і спів серця», «Родився, щоб для України жити» та «Живий ланцюг пам’яті» читали бібліотекарі Оксана Микитюк, Ірина Губерук та Оксана Жабровець.
         Спогадами про чоловіка, з яким прожила майже 40 років пліч-о-пліч і який був найдорожчою людиною, мудрим порадником, захистом, душевним спокоєм, поділилася Марія Миколаївна. Щодня людських життів торкається її лагідна, щира українська душа. І донині не перестаємо дивуватись, звідки в цієї жінки, якій на життєвій стежці випало так багато випробувань, стільки сили, натхнення зберігати вірність і пам'ять про свого чоловіка.
19 років тому Ананій Павлович відійшов на вічний спочинок, але залишив по собі добру пам'ять, відверту поезію, талановите слово.
Вічна пам'ять нашому краянину! Подяка всім, хто дарує щастя добрих спогадів! Миру, міцного здоров’я та щастя. Нехай Пресвята Богородиця захистить Україну та українців і подарує мир та спокій нашій землі!




Вітаємо зі святом!


13 жовтня 2015

Казкарі на всі часи


Європейські цінності - світові цінності


«Грані можливостей: періодика та Інтернет для підлітків»

12 жовтня до Нововолинської центральної міської бібліотеки завітали  учні 8-Б класу ЗОШ №4 імені Т.Г.Шевченка (класний керівник Тетяна Павловська) на бібліотечний урок «Грані можливостей: періодика та Інтернет для підлітків».
Разом з бібліографом Оксаною Жабровець учні пригадали історію виникнення періодичних видань, охарактеризували журнали, які передплачено у бібліотеці, шукали журнали-близнюки, ознайомилися з он-лайн грою «Медіазнайко».
    Під час бібліотечного уроку діти мали можливість поспілкуватися із Валентиною Петрівною Петрощук – Заслуженим журналістом України з понад 40-річним стажем, яка 13 років працювала головним редактором Іваничівської районної газети «Колос». Вона розповіла про професію журналіста, про технологію створення газет у ХХ столітті і про можливості століття нинішнього.  

12 жовтня 2015

До Дня українського козацтва

14 жовтня християни відзначатимуть одне з головних свят осені - свято Покрови Пресвятої Богородиці.  Після указу Президента України від 1999-го року цей відзначається як День українського козацтва, а з 2014 року - і як День захисника України.
        Напередодні свята у  відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки відбулося свято-шоу «Цікавинки козацького життя» для учнів 2-Б класу ЗОШ №2 (вчитель Н.М. Седлерук). Бібліотекар відділу Антоніна Костилева  познайомила школярів з  історією виникнення свята. Також діти прийняли участь у конкурсах, де проявили гарні знання, вміння, спритність; співали козацьких пісень і  розповідали вірші.
Для учнів у відділі діє викладка літератури «Їхали козаки книжковими стежками».

Про краєзнавців прибузького краю дізнавалися учні ЗОШ №7

Бібліотекар відділу обслуговування Нововолинської центральної міської бібліотеки Ніна Єдинак провела у ЗОШ №7 для учнів 7-А класу (вчитель історії О.Ф. Сибіра) хвилинку історії «Літописці рідного краю».  Школярі дізнались про Олександра Цинкаловського, Миколу Корзонюка, Леона Пучковського, Олександра Бобака,  Степана Борисюка, які зробили вагомий внесок у вивчення історії Прибужжя, а нині їхні досягнення ще й у тім, що дали приклад молоді, як потрібно поважати рідну землю та її культуру.
Присутні познайомилися з працями дослідників, над якими вони працювали майже все своє життя, з викладки  літератури «Дослідники Прибужжя».

Розширене засідання "Маминої криниці". Запрошуємо вшанувати пам’ять Ананія Рябченюка!


До уваги користувачів!


10 жовтня 2015

Місцеві вибори 2015: що потрібно знати молодому виборцю

7 жовтня у центральній міській бібліотеці Нововолинської ЦБС  бібліограф Оксана Жабровець провела інформаційну годину «Молодь і місцеві вибори 2015».
Про те, чи варто брати участь у виборах, як обирати, якими критеріями керуватися, що робити, якщо вас немає у списках виборців та про участь молоді у суспільному житті міста та держави спілкувався з учнями ПТУ №11 Андрій Кіндюк – начальник відділу ведення Державного реєстру виборців.
У бібліотеці діє викладка інформаційних матеріалів «Місцеві вибори 2015».
 
25 жовтня – чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
25 жовтня кожен має зробити свій свідомий вибір!

Літературні мандри «Світом книг Володимира Лиса» у Нововолинську

26 жовтня життєвий ювілей відзначатиме журналіст, прозаїк і драматург Володимир Лис. Це  ім’я знакове і важливе для сучасної української літератури. Його твори перебувають у полі зору читачів та критиків.
Літературні мандри «Світом книг Володимира Лиса» здійснили бібліотекарі Оксана Жабровець, Оксана Микитюк та Ірина Кухарук з учнями 10 класу ЗОШ №3. Відбулося знайомство школярів з книгами: «Айстри на зрубі», «Романа», «Маска», «І прибуде суддя», «Камінь посеред саду», «Острів Сильвестра», «Століття Якова», «Графиня», «Жінка для стіни», «Іван і Чорна Пантера», «Соло для Соломії»«Щоденники Ієрихар», «Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї», «Країна гіркої ніжності». До речі, остання книга включена до Довгих списків літературної премії Книга року ВВС-2015.
10-класники переглянули слайд-презентацію, буктрейлери на книги та відео сюжети про автора. А ще дізналися про уподобання та переконання Володимира Лиса, про топ-10 найцікавіших книг, які рекомендує почитати: «Процес» Франца Кафки, «Світло у серпні» Вільяма Фолкнера, «Клітка» Альберта Белса, «Дике полювання короля страху» Володимира Короткевича, «Оскар і рожева пані» Еріка Шмітта, «Рита Хейорт і втеча з Шоушенка» Стівена Кінга, «Доктор Серафікус» Віктора Домонтовича, «Додому нема вороття» Романа Андріяшика, «Енна. Дорога до себе» Надії Гуменюк, «Як я розумію філософію» Мераба Мамардашвілі.
«Читай, дій, живи, щодня борися з самим собою і перемагай.
Читай, давай людям другий шанс, вибачай і вір, що всі мають можливість стати кращими.
Читай і насолоджуйся кожною миттю, бо саме життя – найцінніший дар.
Читай, будь впевненим в собі і переборюй свій страх.
Читай, розвивайся і стань справжньою особистістю.
Читай і залишайся Людиною за будь-яких обставин.
Читай і бережи в собі почуття, бо вони роблять тебе людиною.
Читай, мисли, розвивайся» – радить волинський письменник.
Тож, Володимир Лис – професіонал, літератор зі стажем,  чиє ім’я, поза сумнівом, закарбоване на скрижалях української літератури, йде на поклик правди, маючи щастя і талант втілювати в слові долю України. 
Читайте твори Володимира Лиса! Дослухайтеся до його порад!

Про Нобелівських лауреатів з літератури бібліотекарі розповіли ліцеїстам


 8 жовтня в день оголошення лауреата Нобелівської премії з літератури у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулося інформ-досьє «Література ХХІ століття під знаком Нобеля».

Бібліотекарі Ірина Кухарук та Оксана Жабровець розповіли учням 10 класу обласного ліцею про Відьядхара Сураджпрасада Найпола (2001, Велика Британія), Імре Кертеса (2002, Угорщина), Джона Максвелла Кутзее (2003, Південна Африка), Ельфріду Єлінек (2004, Австрія), Гарольда Пінтера (2005, Велика Британія), Орхана Памука (2006, Туреччина), Доріс Лессінг (2007, Велика Британія), Жана-Марі Ґюстава Ле Клезіо (2008, Франція), Герту Мюллер (2009, Німеччина), Маріо Варґаса Льосу (2010, Перу), То́маса Транстре́мера (2011, Швеція), Мо Яня (2012, Китай), Еліс Мунро (2013, Канада), Патріка Модіано (2014, Франція).
Поетеса з нашого міста Світлана Костюк у 2013 році була учасником Міжнародного конгресу «Література і мир», який зібрав у місті Лахор (Пакистан) представників 35 країн світу, серед яких Великобританія, Індія, Палестина, Німеччина, Литва, Пакистан, Японія, Судан, США тощо. Цьогоріч пані Світлана здобула престижну поетичну нагороду в Неаполі. 
«Світлана дуже скромна і чесна людина», - так сказав про неї Мо Янь, який вирішив, що ім’я Світлани Костюк має бути якнайширше відоме у світі і взяв у нашої землячки інтерв’ю. Надруковане це інтерв’ю у часописі «Волинь-нова» 5 вересня ц.р.: http://www.volyn.com.ua/?rub=11&article=0&arch=1864
О 14:03 в Інтернеті з’явилася інформація, що найпрестижнішу та найзагадковішу премію з літератури 2015 року отримала білоруська письменниця і журналістка Світлана Алєксієвич, яка народилася в Івано-Франківську.
Україна так і залишилась без Нобелівської премії. Та потенційні лауреати чи бодай кандидати на Нобеля у нас є. Україні, якщо вона хоче, щоб до її голосу прислуховувалася світова спільнота, треба плекати свою еліту, кращі представники якої могли б у майбутньому поповнити список лауреатів премії. Це потрібно і для визнання України як незалежної держави!
 
Книги Нобелівських лауреатів чекають Вас у бібліотеці!

«Стежками видатних людей» ходили учні ВПУ та бібліотекарі

«Стежками видатних людей» – під такою назвою у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася інформаційна година історичного календаря.
Бібліотекарі Оксана Жабровець та Ірина Кухарук познайомили учасників заходу (серед них були і учні ІІ курсу ВПУ – майбутні офіціанти-бармени) з незвичайними, визначними та цікавими постатями України, якими варто гордитися та ювілеї яких відзначаються цьогоріч на державному рівні. Серед них: гетьман України, творець Української держави, полководець Богдан Хмельницький, 420 років з дня народження якого минає у грудні; Тадеуш Чацький – польський освітній діяч, дослідник історії України, меценат, засновник фундаторського руху на Правобережній Україні, якому 28 серпня виповнилося 250 років з дня його народження; визначний український вчений Олександр Потебня, чия наукова діяльність відіграла винятково важливу роль у розвитку слов’янської філології та світової науки загалом (22 вересня – 180-а річниця з дня народження); фізик, електротехнік, винахідник, громадський діяч Іван Пулюй, 2 лютого якому виповнилося 170 років з дня народження; Ніл Хасевич – український митець-графік, воїн УПА, легендарний «Бей-Зот» (110 років з дня народження відзначатимемо 13 листопада); політичний і громадський діяч, останній Президент УНР в екзині Микола Плав’юк, якому 5 червня ц.р. виповнилося б 90 років.
Молодь повинна знати правдиву історію свого народу, адже, як писав Олександр Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». І такий народ завжди будуть зневажати й поневолювати. Українська держава зможе розвиватися лише знаючи своє минуле, і пам’ятати, що саме історична свідомість є вищою духовною цінністю будь-якої нації.