18 квітня 2019

«Наталці Полтавці» – 200

18 квітня у Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17 відбувся бенефіс книги «Наталка Полтавка» – діамант української літератури ХІХ століття» (в рамках загальносистемних заходів до 200-річчя із часу прем’єри п’єси), на який завітали учні 9-Б класу ЗОШ №2.
Присутні разом з бібліотекарями Оксаною Жабровець та Іриною Чмух пригадали життєвий і творчий шлях Івана Котляревського письменника, поета, драматурга, громадського діяча, основоположника сучасної української літератури.
Свою увагу зосередили на особливості твору «Наталка Полтавка», який, за влучним висловом письменника, драматурга, актора, ерудита, одного з корифеїв українського побутового театру Івана Карпенка-Карого, є «праматір'ю українського народного театру».

Бібліотекарі вели розмову з учнями про причини написання п’єси, образи її героїв. Усі погодилися, що драма – серйозний твір про прекрасну душу народу і його щедре серце, світлий розум і гірке безталання, тяжку щоденну працю і тривалу боротьбу за існування.
П’єса Котляревського «Наталка Полтавка» завоювала світову славу. І в перекладах, і в оригіналах ішла сотні разів. «Наталку Полтавку» вітали Париж, Лондон, Нью-Йорк, Відень, Сідней, Буенос-Айрес, Торонто та інші міста світу.
Унікальність твору в тому, що він написаний живою народною мовою, у ньому відтворений український національний побут, оспівана душевна краса простої людини-трудівника, висміяне лицемірство, підступність і безсердечність панства. Родзинкою також є 22 пісні, які введені у твір майже без змін. Кожен герой має свою пісню (окрім пісень використовуються в творі приказки, прислів’я), яка допомагає глибше пізнати цей образ, показати мрії, настрої і прагнення. Учні з легкістю відгадали, кому яка приказка належить, і переглянули відео.
А ще поспілкувалися, що для кожного з них є щастя і чи готові вони боротися за своє щастя, як героїня Наталка Полтавка. Тож, незважаючи на те, що твір написаний у ХІХ столітті, нині він актуальний як ніколи, – стверджували учні. Адже і нині кожна людина повинна займати активну життєву позицію, багато працювати, аби реалізувати себе як особистість, дбати про власну честь і честь сімї та ін.

Оскільки 2019 рік багатий на ювілейні дати, пов’язані з життям і творчістю Івана Котляревського (250 років від дня народження, 200 років від початку театральної діяльності, 115 років із моменту відкриття пам’ятника великому українському класику, 200 років із часу прем’єри п’єси «Наталка Полтавка» на сцені полтавського театру), бенефіс книги відбувся у всіх публічних бібліотеках-філіях Нововолинська:

До ювілею Івана Котляревського

"Наталка Полтавка" – п'єса, яка не старіє

Немає коментарів:

Дописати коментар