Віртуальні виставки

09 жовтня 2024

У кіноклубі документального кіно Doсudays UA «NovoSpace» говорили про порушення прав полонених

 

9 жовтня 2024 року в рамках кіноклубу документального кіно про права людини Doсudays UA «NovoSpace» при Нововолинській центральній міській бібіліотеці пройшов захід «ЗАРУЧНИКИ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ АБО ЧОМУ КАТУВАННЯ НЕДОПУСТИМЕ НАВІТЬ НА ВІЙНІ».

Студенти Нововолинського електромеханічного фахового коледжу мали можливість переглянути документальний фільм «Остап» режисера Тараса Дроня. Кінострічка розповідає про мужність Остапа Гавриляка, героя Революції Гідності та захисника Донецького аеропорту, який потрапив у полон.  Режисер також показує як у Львівській області, в його рідному селі, на Остапа чекали мати та брат Володимир, інші рідні й близькі, і сподівалися на те, що його найближчим часом відпустять / обміняють і вони знову зустрінуться.

Після перегляду фільму глядачі обговорили умови перебування Остапа у полоні та те, як його рідні переживали цей важкий період.  Одного зі студентів глибоко вразила фраза мами Остапа Гавриляка: «Добре, сину, що не падаєш духом. Бо саме гірше, як людина падає духом – це вже кінець». Він зазначив, що його захопила стійкість і сила духу Остапа, який, незважаючи на всі труднощі, не зламався і продовжував боротися. Також учасники заходу порівняли умови утримання головного героя стрічки і полонених в Оленівці.

На захід була запрошена юристка Безоплатної правничої допомоги Катерина Терещук. Вона розповіла про неприпустимість катувань та жорстокого поводження із військовополоненими відповідно до міжнародних правових норм, про те, куди можна звернутися за допомогою в разі порушення прав людини.


Щиро дякуємо адміністрації Нововолинського електромеханічного фахового коледжу за сприяння у проведенні заходу

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.

 Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цієї публікації і не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці.

Немає коментарів:

Дописати коментар