ЛІТОПИС ЄВРОМАЙДАНУ В ЛІТЕРАТУРІ


Базів В. Армагедон на Майдані : роман-реквієм / В. Базів. – К. : Український пріоритет, 2014. – 160 с.
Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни - у супрязі з усім прогресивним світом - древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.


         Гуменюк Б. Вірші з війни / Б. Гуменюк. – К. : Вид-во Сергія Пантюка, 2014. – 88 с.
Письменник, поет і заступник командира Добровольчого батальйону ОУН Борис Гуменюк представив у Львові збірку «Вірші з війни».
«Вірші з війни» – це особисті рефлексії та переживання автора, пов'язані із російсько-українською війною на Сході України. Вони біографічні і водночас репортажні.
«Вірші є голою правдою того, що зараз відбувається на Сході України», – відзначив в межах творчої зустрічі із львів'янами Гуменюк.
Збірка є своєрідним щоденником вояка, який постійно ділиться із читачем своїми переживаннями. 




     Євромайдан: хроніка відчуттів : колекція есе / упоряд. В. Карпюк. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 152 с.
     Колекція есе Тараса Прохаська, Івана Ципердюка, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Винничука.
Подія Євромайдану і окремі дії в період його тривання матимуть повно інтерпретацій з поглядів історичного, суспільного, культурного… Вже зараз звучить чимало думок і оцінок. Але на все свій час. Чи не найцікавіше після кожної історичної епохи – польові враження. Саме в них найдостовірніші і найцінніші деталі. Ще ліпше, коли це враження не лише людей з досвідом, а й з умінням їх передавати. В кінці видання подано хронологію основних етапів Євромайдану (21.11.2013-22.02.2014). Подані події є вибраними серед тих, що відбувалися впродовж Євромайдану, і не претендують на вичерпність.


Євромайдан. Лірична хроніка : поетична колекція. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 44 с.
Коли люди пережили шок від перших кривавих подій, гнів помсти й холоднокровність оборони, — почалося глобальне структурне осмислення нової дійсності. Поезія — це перші спроби зрозуміти, що відбулось.










       Материнська молитва. Українки – героям майдану : поезії / ред. Л. Сердунич. – К. : Наш Формат, 2014. – 69 с.
У книзі зібрані поезії, присвячені захисникам України — героям Майдану, які були написані в період з листопада 2013 по січень 2014 року.  Автори творів – це і відомі поетеси, і звичайні жінки, яким болить доля рідної країни і доля тих, хто став на шлях боротьби за неї.  З розвитком подій в Україні, які сколихнули не лише країну, а й увесь світ, для публікації на порталі «Жінка–УКРАЇНКА» почали надходити вірші, присвячені подіям на Майдані. Ці твори були написані саме жінками: матерями, сестрами, дружинами, доньками, нареченими тих, хто став на захист майбутнього України і її народу – світле, справедливе, європейське, мирне майбутнє. У цих віршах усе: материнська молитва, тривога, любов, хвилювання, віра, сподівання, біль... 



Небесна сотня : антологія майданівських віршів / упоряд. Л. Воронюк. – Чернівці : Букрек, 2014. – 400 с. 
До антології «Небесна Сотня», впорядкованої Лесею Воронюк, ввійшли вірші понад двохсот сучасних українських письменників та непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 - лютого 2014 років проти тиранічної влади. Втім, не так проти влади, як за своє майбутнє. Ця антологія є першою і відразу ж вдалою спробою зібрати, упорядкувати та зберегти майданівські вірші, написані українською, російською і навіть білоруською мовами. Літературну та історичну цінність цієї книги без перебільшення можна прирівняти до антології Юрія Лавриненка «Розстріляне відродження», адже якщо б у 30-ті роки минулого століття доробки українських сподвижників-письменників не були зібрані в один збірник, існувала величезна загроза тому, що більшість творів були б втрачені. Безперечно, антологія «Небесна Сотня» претендує на високе звання «народна книга».



    Поліщук А. Спасибі, люди, за майдан : поезії / 
А. Поліщук. – Нововолинськ: Формат, 2014. – 72 с.      
Анатолій Поліщук – знана у Нововолинську людина. Він – активний у громадському житті, брав участь у місцевому і Київському Майданах. Хвилюють  його творчу душу політика, людські стосунки, схід і захід сонця, зимовий і весняний пейзажі, дитячі вислови. Усе це виливається у поетичні рядки, які доходять до людей, заставляють їх думати, цікавитись поетом. Нещодавно пан Анатолій презентував  нововолинцям свою нову поетичну книгу  «Спасибі, люди, за майдан». Вже сама назва говорить проте, що вона наповнена патріотичними почуттями.


Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з новинками патріотичної літератури про Євромайдан.