29 серпня 2015

У Нововолинську вшанували пам'ять загиблих під Іловайськом

Лемківською народною піснею «Плине кача», яка стала мистецькою пам’яткою героям Небесної сотні Майдану, розпочалася година пам’яті «Іловайськ: забуттю не підлягає!» біля Меморіальної стели на Алеї Героїв у Нововолинську. 
Ось уже понад півтора року (з часу початку АТО) щоденно Небесна Сотня поповнюється новими Героями. Чорною сторінкою в історію України і в пам'ять українців увійшов так званий «Іловайський котел», коли бійці сил АТО наприкінці серпня 2014 року потрапили в оточення. Водночас російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Українські військові зазнали значних втрат: загинуло 366 бійців, 429 людей поранено, 128 потрапили в полон, а 158 досі вважаються зниклими безвісти (офіційні втрати).
Іловайська трагедія особливо зачепила Волинь, адже в операції брала участь 51-а механізована бригада, в якій служили волиняни, бійці спецроти «Світязь», а також чимало волинян у складі добровольчих батальйонів. Щирі співчуття родинам загиблих воїнів. Назавжди залишаться у нашій пам’яті вірні сини краю та України: Роман Бірюков, Сергій Бугайчук, Іван Ганя, Андрій Дрьомін, Ігор Пугач, Володимир Пушкарук, Олексій Шепелюк.
Герої не вмирають! Ми їх будемо пам’ятати вічно за мужність, подвиг, проявлені в боротьбі за мир в Україні. Віримо, що єдність України, скріплена кров’ю незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

Щира подяка усім, хто долучився до проведення скорботного заходу.
Борис Бабійчук - волонтер Нововолинського центру допомоги військовослужбовцям
Андрій Сторонський - заступник Нововолинського міського голови
Олександр Кондисюк - учасник подій під Іловайськом
Священики Нововолинського деканату

Світлана Кухарук, директор ЦБС