24 березня 2016

За новинками – до бібліотеки

Усіх охочих до читання запрошуємо познайомитись з новою літературою, яка надійшла в фонди читального залу. 
Книги отримані за програмою «Українська книга»

Картинки по запросу Грушевський М. С. Твори : У 50 т.
Грушевський М. С. Твори : У 50 т. / М. С. Грушевський; редкол.: Г. Папакін, І. Гирич та ін. Львів : Світ, 2002. - Т. 22 : Нарис історії українського народу / упор. І. Гирич, В. Кавунник.2015.568 с.  (Монографічні історичні праці).

У томі 22 Творів М. Грушевського у 50-ти томах уміщено в українському перекладі працю «Очерк истории украинского народа», яку історик опублікував у 1904 р. За життя автора книга була перевидана у 1906, 1911 і 1913 рр.
Картинки по запросу Загребельний М. Сергій Параджанов
Загребельний М. Сергій Параджанов / М. Загребельний. –  Харків : Бібколектор, 2015. – 126 с.

Сергій Параджанов — особистість непересічна в усьому, почи­наючи з походження (в енциклопедичному словнику його називають «грузинським і українським режисером вірменського походження») і закінчуючи усім його життям.
Картинки по запросу Історія європейської цивілізації: Греція
Історія європейської цивілізації: Греція / під ред. Умберто Еко. – Харків : Фоліо, 2015. – 863 с.

Проект "Історія європейської цивілізації" охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність (3 томи - Близький схід, Греція, Рим), Середньовіччя (4 томи - Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття) і Сучасність (5 томів - XVI-XX століття).
Картинки по запросу Історія європейської цивілізації: Рим
Історія європейської цивілізації. Рим / під ред. Умберто Еко; пер. з італ. Л. Циноренко та ін. – Харків : Фоліо, 2014. – 1102 с.

В сучасному підручнику історії Європи представлено повну картину політичного, воєнного та культурного світу стародавнього Риму з ілюстраціями, як всесвітньо відомими шедеврами так і першодруками із багатьох музеїв світу.
Картинки по запросу Ковтун А. Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях
Ковтун А. Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях / Алла Ковтун. Київ : Успіх і кар’єра, 2015. - 144 с.

Збірка тематичних українських легенд та давніх вірувань про найваж­ливіші речі в житті людини — воду та вогонь. Культ води й вогню існував у міфології всіх народів. Це абсолютно логічно, адже саме життя прадавньої людини протікало поблизу водойм: річок, ставків, озер, а життєдайний дощ — щедрий дар неба — обіцяв майбутній достаток.
Картинки по запросу Лятошинський Б. М. Симфонія № 3 книга
Лятошинський Б. М. Симфонія № 3 / Борис Лятошинський ; упоряд. В. Сіренко. Київ : Муз. Україна, 2015.328 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).

Видання представляє один із найяскравіших симфонічних творів української музики — Симфонію №3 Бориса Миколайовича Лятошинського. Твір є глибинним віддзеркаленням конфліктно-драматичних сто­рінок епохи 1940-х - початку 1950-х років.
Симфонія №3 була написана у 1951 році й уперше прозвучала на концерті пленуму правління Спілки композиторів України.
Картинки по запросу Мензатюк Зірка. Дива українських храмів.
Мензатюк Зірка. Дива українських храмів. – Чернівці : Буктрек, 2015. – 120 с.

Якщо ви любите читати про незвичайні речі й дивовижні пригоди, то ця книжка саме для вас. Адже ніде не траплялося більше див, ніж у церквах. Ні про що не складено більше прегарних чарівливих легенд, ніж про них же. Тож ви більше дізнаєтесь про найвідоміші українські храми. Вас чекає знайомство з храмами Києва й Чернігова, Львова й Харкова, Карпат і Придніпров’я. Тож прємної вам мандрівки.
Картинки по запросу Мойсей українського Духа. Науково-мистецьке видання
Мойсей українського Духа. Науково-мистецьке видання / автор-упоряд. О. Д. Михайлюк. Львів: Артклас, 2015. – 
564 с.

Автор-упорядник підготувала та зібрала, представлені священнослужителями, дослідниками, істориками та мистецтвознавцями науково-історичні та мистецькі, монографічні матеріали й документи про уні­кальну Особистість, одну з найвизначніших в історії українського народу XX століття - Вселенську постать Князя Української Церкви, Велетня Церковника, видатного українця Митрополита Андрея Шептицького.
Картинки по запросу Павлов О. Скрипкова абетка

Павлов О. Скрипкова абетка  /  О. Павлов; худож. К. Лавро.Київ : Муз. Україна, 2015. 192 с.

Пропоноване видання охоплює основні етапи розвитку скрипалів-початківців: від гри на відкритих струнах до знайомства із позиціями, технікою подвійних нот.
У книзі рівноцінно представлені композиції, які стали класикою педагогіч­ного репертуару, п’єси з раритетних збірок, що були видані в Україні у другій половині минулого століття, а також твори сучасних композиторів, у тому числі, написані спеціально для даного видання.
Картинки по запросу Полянський Т. Традиційний джаз
Полянський Т. Традиційний джаз / Тимур Полянський. 
Київ : Муз. Україна, 2015. 336 с.

Видання висвітлює ранні етапи розвитку джазу, які об’єд­нує поняття «традиційний джаз», розглядає його перші стилістичні різновиди та найбільш важливі виражальні засоби.
Картинки по запросу Рудько Г. І. Україна, яку ми втрачаємо
Рудько Г. І. Україна, яку ми втрачаємо / Г. І. Рудько. – Чернівці : Букрек, 2015. – 280 с.

Людина в результаті своєї нераціональної техногенної діяльності руйнує довкілля, в якому доведеться жити нашим нащадкам. Ця книга є своєрідним застереженням від можливих небезпечних аномалій техногенної діяльності людини.
Картинки по запросу Руїна / упоряд. і передм. О. Гуржія.
Руїна / упоряд. і передм. О. Гуржія. Київ : Видавництво гуманітарної літератури, 2015. 432 с.

Ця книга охоплює події в Україні другої половини XVII століття, що увійшли в її історію під назвою «Руїна». До видання включені прозові твори, історичні дослідження, документальні матеріали, котрі яскраво характеризують одну із найтрагічніших сторінок історії нашої держави.
Картинки по запросу Томашевська В. Мистецтво кераміки.
Томашевська В. Мистецтво кераміки. Книга-альбом / В. Томашевська.  – Київ : ІРІДІУМ, 2015, -  156 с.

Віра Томашевська надзвичайно обдарований майстер архітектурно-художньої кераміки. Її різні за жанрами станково-декоративні панно відрізняються вишуканою образністю, де гармонічно поєднуються національні традиції з високої культури сучасністю.
В альбомі представлено значну частину творчого доробку майстрині.
Картинки по запросу Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847–1914) : збірник
Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847–1914) : збірник документів і матеріалів / упоряд. Г. Боряк. – Київ : Кліо, 2015. - 810 с.

У збірнику публікуються документи переважно з діловодних архівів державних органів та установ, які безпосередньо чи опосередковано реагували на прояви українського руху в різних сферах: у початковій освіті, у громадському й літературному житті тощо.

Книги отримані за програмою «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення публічних бібліотек»
Картинки по запросу Дорошенко О. Василь Стус
Дорошенко О. Василь Стус / О. Дорошенко. – Харків: Антологія, 2015. – 128 с.

Трагічна доля судилася талановитому українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю, правозахиснику, одному з найактивніших представників українського культурного руху 60-х років Василю Стусу. Дане видання цікаво розповідає про нього, як про людину не здатну на компроміси, яка йшла шляхом правди і заплатила за це власним життям.
Картинки по запросу Лаврик О. 1000 цікавих фактів про Україну
Лаврик О. 1000 цікавих фактів про Україну / Оксана Лаврик. – Харків: Віват, 2015. - 256 с.: іл.

У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персони - усе це та ще багато іншого
.
Картинки по запросу Лукашенко Т. Українські обереги своїми руками
Лукашенко Т. Українські обереги своїми руками / Харків : Віват, 2015 . – 224 с.

Наші прадіди-слов’яни здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини на кшталт звіробою та папороті. Із плином часу нічого не змінилося – ми, як і раніше, шукаємо захисту у надприродних сил, хіба що форма оберегів трохи зазнала змін. Які обереги сьогодні є незамінними в побуті сучасного українця? Як зробити власноруч оберіг для себе та близьких?
Картинки по запросу Сверстюк Є. Гоголь і українська ніч : есеї Сверстюк Є. Гоголь і українська ніч : есеї / Є. Сверстюк. Київ : КЛІО, 2015. – 328 с.


Зовсім інший Гоголь постає перед читачами в цій книзі. В ній зібрано твори, написані протягом трьох десятиліть. Про Гоголя романтика й гуманіста, про сатирика і релігійного мислителя, який узяв на себе місію – повернути Русь обличчям до Христа і поставити на дорогу правди й закону.
Картинки по запросу Стафійчук О. Книга порад карпатського мольфара
Стафійчук О. Книга порад карпатського мольфара / О. Стафійчук. – Київ : Самміт-Книга, 2014. – 200 с.
В книзі розповідається про унікальне явище в культурі народів Західної України – мольфарство, його історію та сьогодення. Автор ділиться з читачами рідкісними способами, ритуалами, таємними словами, котрими володіє сам і які використовує у своїй практиці.
Картинки по запросу Тарас Я. Таємниці бабусиної скрині
Тарас Я. Таємниці бабусиної скрині / Ярослав Тарас.  – Львів : Апріорі, 2015. - 272 с.

У пропонованій книзі зібрано численні давно забуті, але цілковито актуальні у наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини тощо. 
Картинки по запросу Тарасова О. Таємничий світ ляльки-мотанки

Тарасова О. Таємничий світ ляльки-мотанки / Ольга Тарасова . – Київ : Либідь, 2015 . – 198 с.

"Запрошуємо всіх охочих до манливого світу ляльки-мотанки, яка є віддзеркаленням прадавньої культури, традицій і світовідчуття наших пращурів. Лялька-мотанка – не лише певний культурний символ. Це й потужний хатньо-побутовий оберіг, і обрядовий атрибут, і забавка для дітей і дорослих, і оригінальний сувенір, і прикраса інтер’єру оселі.
Картинки по запросу Шевченко Т. Повісті. Художник. Близнюки. Прогулянка із задоволенням та не без моралі
Шевченко Т. Повісті. Художник. Близнюки. Прогулянка із задоволенням та не без моралі / Тарас Шевченко. – Львів : Апріорі, 2015. – 320 с.

     Твори Шевченка, написані російською мовою, але пережиті і відчуті, висловлені на рівні серця своєю рідною, українською мовою. При перекладі з російської на українську вражаєшся цим дивним феноменом Людського мислення: наче з кривого дзеркала отримуєш раптом правдиве дзеркальне відображення.