27 березня 2018

Олеся Гончара вшанували у Нововолинську

А поки ми, заплутані в тенетах 
Лжеправди, за софітами не бачимо Зорі 
І молимося новим ідолам в багетах, 
На сполох б'є Собор Його душі.  
Лана Світ          
3 квітня вся Україна відзначатиме 100-річчя Великого українця, світоча української нації, пейзажиста, лірика, письменника і публіциста, критика, громадського та державного діяча, етика та літературознавця, борця за мир і людські права, академіка, секретаря правління Спілки письменників, депутата Верховної Ради, Героя України Олеся Терентійовича Гончара, автора трилогії «Прапороносці», романів «Таврія», «Людина і зброя», «Циклон», «Тронка», «Собор», повістей «Земля гуде», «Щоб світився вогник», сценаріїв кінофільмів «Дівчина з маяка», «Абітурієнтка», «Берег любові» та інших.
З нагоди цієї визначної дати (в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання) у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбувся вечір-портрет «Собор душі Олеся Гончара» для учнів 10 класу ЗОШ №2 (вчитель української мови і літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи Аліна Островська)Ведуча заходу Ніна Єдинак пригадала життєвий та творчий шлях великого письменника. 
Школярі читали записи із щоденників, листи, спогади та вірші. Присутні переглянули буктрейлери на книги «Прапороносці», «Собор».

Цьогоріч виповнюється 50 років з часу написання роману «Собор», який за свій національний дух та правдивий показ радянської дійсності був підданий згори масштабній наклепницькій кампанії, вилучався з книжкових полиць і замовчувався. Про роман письменник, дисидент, політв’язень Євген Сверстюк писав так: «Це літературна спроба реставрації справедливості, гласності, громадської думки, і він, безперечно, ввійде в історію як один з найгуманніших творів».

Учасники заходу познайомилися з 
викладкою літератури «Захисник духовних скарбів».
         Сьогодні ми маємо можливість читати твори Олеся Гончара та відкривати правду минулого. Переконані, що ім’я геніального майстра слова житиме в подальших поколіннях як символ любові до України, її народу, історії, мови, як заклик до соборності і високої духовності.

Немає коментарів:

Дописати коментар