26 квітня 2018

2018 – Рік охорони культурної спадщини в Україні

Важливу роль у збереженні минулого, формуванні історичної пам’яті і національної свідомості народу відіграє історико-культурна спадщина. Європейським парламентом було прийнято рішення відзначити 2018 рік як Рік культурної спадщини в Європі під гаслом «Наша спадщина: де минуле зустрічається з майбутнім». Наша держава також долучилась до цієї широкої кампанії та оголосила Рік охорони культурної спадщини в Україні. 
Відповідно до розроблених заходів співробітники Нововолинської центральної міської бібліотеки організували та провели духовний путівник «Храми України: унікальні святині», на який запросили учнів ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» (кухарі-кондитери 40 та 41 груп). Ведуча заходу бібліотекар Оксана Дубенчук ознайомила присутніх з святинями, які внесено до світової спадщини ЮНЕСКО, а саме: Собор святої Софії, Києво-Печерська лавра, Церква Спаса на Берестові, Резиденція митрополитів Буковини і Далмації, дерев’яні церкви карпатського регіону Польщі і України. Переглянули слайд-презентацію та відеосюжети. Запрошені також познайомилися із пам’ятками архітектури Волині та історією новозведених храмів нашого міста. Настоятель Хресто-Воздвиженського храму отець Віталій Голян розповів про символіку церков, принцип їх будівництва, роль у житті громади в різні часи, відповів на численні запитання. Священик побажав молоді, щоб для кожного храм став будинком молитви, віри та спокою, адже без духовного фундаменту не може бути нації. 
Зразки сакрального мистецтва для нашої країни мають безцінне надбання. Храми є живими свідками епохи не тільки в архітектурному і художньому плані, але й в історичному. Їх збереження – це запорука духовного відродження та розбудови незалежної України.
У читальному залі бібліотеки влаштована постійно діюча виставка-експозиція «Україна – земля споконвічних християнських святинь».
            Немає коментарів:

Дописати коментар