05 грудня 2018

УКРАЇНА ПОНАД УСЕ

5 грудня 2018 року у Міжнародний день волонтерів до Нововолинської центральної міської бібліотеки завітали учні 11 класу ЗОШ №2 разом із вчителем історії Аллою Дацюк та бібліотекарем Галиною Гугою на урок мужності «Україна понад усе», присвячений Дню Збройних Сил України.
Розпочався захід читанням волонтером Костянтином Франчуком вірша «Україно рідна, земле моя колискова…», вітанням ведучих Світлани Кухарук та Ганни Кондратюк усіх волонтерів, яких називають мобільною резервною армією України.  
Україна  єдина країна в світі, де День волонтерів переходить у День Збройних Сил − професійне свято всіх військових. Ведучі розповіли про історію встановлення свята, структуру української армії, її призначення та важливу роль у житті держави.  Зауважили, що після початку війни на Донбасі  українська армію осучаснюється, а в наше мирне життя увірвалося таке коротке, загрозливе, небезпечне слово − АТО (ООС), а з ним і анексовані території, залишені міста, переселенці, поранені, бойові втрати.
Бібліотекар Оксана Бондар прочитала «Вірш воїнам АТО» Світлани Александрової та «Волинянам-Героям» Анатолія Поліщука.
Під час заходу відбулася презентація об’єднаного тому «Волинський пантеон: Схід – 2014-2017», авторами якого є доктор історичних наук, професор Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» Олександр Дем’янюк та заслужений працівник культури України, член Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадій Гулько. У книзі – відомості про 217 волинян, які віддали життя за свободу та територіальну цілісність Української держави.
Наше місто втратило 19 сучасних героїв, які стали на захист свого народу і віддали за це своє життя. Про них – власний відеоролик «Нововолинський пантеон: Схід 2014-2018».
Учасники заходу хвилиною тиші вшанували пам’ять воїнів, які віддали своє життя за нашу благословенну українську землю. 
Переглянули відеокліп на пісню «Не сумуй», «Марш Нової Армії» та уривок з фільму «Я вірю, що закінчиться війна» (створений за ініціативою Євгенії Харків із села Скригове на Горохівщині за сприяння редакції газети «Волинь-нова»). 
Захід допоміг нагадати молодому поколінню, що за ними – майбутнє, і молоді люди не повинні боятися стати на захист як своїх майбутніх сімей, так і нашої держави, адже Україна має бути – понад усе!

Вітаємо військовослужбовців і їх родини з Днем Збройних Сил України! Зичимо миру, міцного здоров’я, щастя, благополуччя та злагоди! Віримо в те, що Українська армія буде залишатися національною гордістю, гарантом безпеки нашої держави.

Немає коментарів:

Дописати коментар