01 квітня 2019

Письменницьке тріо відвідало Нововолинськ

29 березня до Нововолинської центральної міської бібліотеки завітало письменницьке тріо – Микола Мартинюк, Володимир Павлік, Василь Кузан.
науковець, письменник, літературознавець, видавець, заступник голови Волинської обласної організації Національної спілки письменників України – організував тур цих письменників Волинським краєм.  
керівник міжнародного проекту культурно-професійних обмінів, член Спілки журналістів України, досвідчений мандрівник, письменник – розповів про  свій творчий доробок: «Овації або Замальовки з натяком...» (за книгу автор отримав диплом І ступеня в рамках літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Уртиска), прозова поема «Гандзя», біографічна книга про відомого сучасного українського скульптора Миколу Голованя «З вами буде говорити скульптор».
А закарпатсько-прикарпатський творчий тандем письменників – 
Василь Кузан і Таня П'янкова – до Нововолинська залишився в однині. 
Тож, Василю Васильовичу прийшлося працювати за двох. 
Насамперед розповів, що Таня П’янкова – член НСПУ, видавець, лауреат міжнародної премії «Гранослов» та Премії Ордену Карпатських Лицарів, авторка трьох збірок поезій, іронічної повісті «Кролівна» та роману «Сонце в подолку». Крайній роман – створений на основі реальних подій, про унікальну культуру ромів, про любов, пристрасть, зраду і прощення.
Василь Кузан – український поет, прозаїк, літературознавець, журналіст, громадський діяч, член НСПУ та НСЖУ, засновник літературної Премії Ордену Карпатських Лицарів та літературного фестивалю «Карпатський Пегас». Автор 22 книжок.  
Маючи великий досвід (як тамада провів майже 600 весіль), написав сенсаційний роман «Експрес-наречений». Книгу називають «Закарпатським декамероном».
До речі, і «Кролівна», і «Експрес-наречений» видані в «Українському пріоритеті». Завдяки директору видавництва Володимиру Шовкошитному ці книги уже є в бібліотеці і користуються попитом у читачів.
Василь Кузан з Танею П’янковою у 2017 році заснували літературну агенцію «Зілля». У наступному році видали перший номер Альманаху сучасної української літератури «М’ята» – твори 45 українських поетес, які живуть не тільки в Україні, але й у світі.
На зустрічі із нововолинцями Василь Кузан презентував збірку віршів на бойківському закарпатському діалекті «Дьоньдята», що означає «пацьорки», («намистинки»).
Читав вірші, в т.ч. з унікальної збірки «12:12:12»
Вашій увазі пародія на вірш Івана Гентоша:
Поет добре відомий своїми шлягерними піснями, яких є півтори сотні, і виконують їх зокрема й такі велетні української естради як Іван Попович та Степан Гіга. А відомій пісні «Золото Карпат» виповнюється 20 років.

Письменник відповів на численні запитання, подарував бібліотеці книги та отримав сувеніри на згадку про наймолодше місто Волині та шанувальників його (і Тетяни П’янкової) творчості. 

Немає коментарів:

Дописати коментар