29 січня 2020

У Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17 вшанували героїв Крут

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами. Цей бій набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
На вшанування пам’яті  героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, у Нововолинській головній публічній бібліотеці на Дружби, 17 відбулася інформаційна панорама «Юнацтво,  сповнене надії, іде до Крут в січневу ніч…».
Що ж було під Крутами? Хто були ці юні герої? Чого вони прагнули? Цю сторінку в історії розкрили бібліотекарі Оксана Жабровець, Віта Залужна та Інна Кронберг для учнів 9-А класу ЗОШ №2 (класний керівник Віталіна Тимейчук).

Сьогодні згадка про трагедію Крут стає зовсім іншою. Знову триває війна з Росією, майже щодня на Донбасі гинуть українські військові, зведення з фронту стали звичайним явищем. В цих умовах трагедія Крут сприймається не як щось далеке з минулого століття, а як майже сучасна історія.
Вічна пам’ять полеглим Героям Крут та сучасним Героям України!
Оксана ЖАБРОВЕЦЬ
завідувач відділу обслуговування ЦМБ

Немає коментарів:

Дописати коментар