08 грудня 2020

Фільм "За кордоном" переглянули та обговорили у Нововолинську

«ЗА КОРДОНОМ»
– фільм під такою назвою переглянули та обговорити 8 грудня у Нововолинську в рамках XVII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. У фільмі французької режисерки Сон-А Юн історія філіппінських жінок, які проходять навчання, перш ніж на два роки вирушити працювати покоївками до іншої країни.

Проблема заробітчанства за кордоном актуальна і для нашого регіону, тому по завершенні фільму відбулося жваве обговорення. Зокрема, висловили свої емоції від перегляду фільму, обговорили причини, що спонукають жінок їхати за кордон.

До заходу долучилися керівники закладів культури міста, Грядівської та Грибовицької сільських рад, експерти: провідний фахівець з профорієнтації Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості Наталія Кардаш та головний спеціаліст Нововолинського бюро правової допомоги Катерина Столярук.

Цей фільм важливий для українців, тому що тисячі людей їдуть на заробітки і постійно ризикують стати жертвами торгівлі та експлуатації. Тому так важливо проводити просвітницькі заходи. Адже, інформування про проблему — перший крок до її вирішення.


Модератор заходу директор ЦБС Світлана Кухарук та начальник відділу культури Інна Левкова

P.S.   Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини; відбувається щороку в Києві упродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.

Мета та місія Мандрівного фестивалю-2020 : створити можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини; формувати активну громадянську позицію та повагу до людської гідності як найвищої цінності; підтримувати розвиток української кіноіндустрії; аналізувати порушені у фільмах проблеми та шукати оптимальні шляхи їх вирішення на локальному та державному рівнях.

Фестиваль не політичний і не комерційний; відбувається за підтримки Посольства Швеції та Goethe-Institut.

Вдячні регіональній координаторці  фестивалю на Волині Богдані  Стельмах (Волинська обласна громадська організація «Волинський прес-клуб»)

Немає коментарів:

Дописати коментар