08 грудня 2021

«Повне одужання» : до нововолинських студентів завітав 18 Мандрівний Docudays UA

08 грудня 2021 року у Нововолинському електромеханічному коледжі відбувся показ та обговорення анімаційної стрічки аргентинського режисера Густаво Алонсо «Мій інший син». 

Модераторка заходу бібліотекарка центральної міської бібліотеки Світлана Кухарук розповіла про 18-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та цьогорічну тему Фестивалю – «Повне одужання».

Після перегляду анімаційної стрічки аргентинського режисера Густаво Алонсо «Мій інший син» студенти групи 1-Е-19 спілкувалися про те, як вдалося батькові пройти шлях від здивування й заперечення до безумовної любові до немовляти.


Чому народжуються діти з синдромом Дауна? Які найбільші стереотипи про людей з синдромом? Чому важлива інклюзія і чому таких людей не варто називати «сонячними»? Яким чином відбувається адаптація та соціалізація дітей з синдромом Дауна в Україні? В обговорення цих та інших питань взяли участь експерти: Раїса Ждань – лікар-педіатр Нововолинського центру первинної медико-санітарної допомоги, Вікторія Скриннікова – координаторка програм Волинського обласного благодійного фонду «Карітас-Волинь», Світлана Тильна – логопед-дефектолог Центру для дітей та молоді з інвалідністю, Олесь Сапожник – головний спеціаліст Нововолинського бюро безоплатної правової допомоги, Юлія Ткаченко – куратор групи.

Кожен із нас може допомогти людям з інвалідністю призвичаюватися до повноцінного життя у суспільстві, зокрема не лякатися дітей із синдромом Дауна, не повертатися спиною, а бути відкритими та дружніми до них.

P. S. Велике спасибі дирекції НЕМКу та експертам за спіпрацю. 

Світлана Кухарук

Немає коментарів:

Дописати коментар