ПОЧЕРПНУЛИ ВІРУ І НАТХНЕННЯ
У нашому місті ледве не щодня, щоб якось відволікти від важких теперішніх буднів, організовуються різноманітні заходи, до участі у яких неодмінно запрошують вимушених переселенців, котрих проживає зараз декілька тисяч. Переважно це жителі східних регіонів України, які разом з дітками знайшли прихисток на заході держави, де хоч і також тривожно, але, дякувати Богу, не йдуть важкі бої.

Любов Кравцова та Світлана Кухарук повели нелегкими життєвими стежками Почесного громадянина Волині і Нововолинська, заслуженого працівника культури України, самодіяльного композитора і поета, лауреата багатьох премій, удостоєного і державних нагород, Олександра Каліщука. Переселенцям важко було повірити, що цей чоловік уже відзначив своє дев яносторіччя, бо його особисті спогади про прожиті роки, сповнені боротьбою за волю і незалежність України, перепліталися жартами, віршами та піснями. Невимушена розмова виявилася такою щирою і по домашньому затишною, що збіглі години здавалися всього лиш хвилинами. Ділилися пережитим Тетяна Усова з Харкова, Наталія Маслова з міста Щастя, що на Луганщині, Оксана Столярчук із Запоріжжя, Дмитро Шилов із Миколаєва, Олена Федорова із Києва. Остання, не стримуючи сліз, розповідала, як тепло й сердечно прийняли її у Будятичах.
- Двері нашого будинку, в якому поселилися, й справді у перші дні не закривалися, - говорила, щораз витираючи непрохані сльози, літня жінка. – Йшли і йшли сюди селяни та приносили різноманітні продукти, консервацію, а коли хотіла заплатити, навідріз відмовлялися. Знаю, що їм усе це також нелегко дається, та щедро і щиро діляться з нами. І тільки зараз, слухаючи уважно Олександра Пилиповича, зрозуміла для себе: Бог неодмінно віддячує за всі хороші справи кожному з нас сторицею.
А як світилися надією очі учасників заходу, коли линули авторські пісні «Якою б доля не була – життя прекрасне», «Раша, гуд бай, гуд бай!». Схвилювали знову ж таки до сліз його твори «Волиняночка» та «Нововолинськ вечірній».
Продовжили спілкування за чашкою чаю. І хоча треба було завершувати зустріч, та ніхто не поспішав залишати зал, отож домовилися, що найближчим часом обов’язково уже у значно ширшому колі продовжать знайомство з волинським соловейком, який надихає, як ніхто інший, на віру у перемогу України над російським ворогом, на те, що наша держава неодмінно буде квітучою, незалежною і європейською.
Валентина ПЕТРОЩУК, заслужений журналіст України
На знімку: фото на добру згадку про незабутню зустріч.
Фото автора.
За матеріалами часопису "Наше місто"
Немає коментарів:
Дописати коментар