14 жовтня 2022

У боротьбі за волю України...

  Правда про героїчну боротьбу Української Повстанської Армії повертається до нас. Офіційною датою створення Української Повстанської Армії вважається 14 жовтня 1942 року – козацьке свято Покрови, але окремі українські націоналістичні збройні формування існували вже від початку Другої світової війни або й раніше. УПА створювалася у найкритичніший для українського народу період Другої світової війни, коли йому реально загрожувало фізичне винищення та усунення з політичної карти Європи. І той факт, що вона без будь-якого сприяння, не кажучи вже про підтримку чи допомогу іноземних держав, за дуже короткий час сформувалася у багатотисячну військову організацію, яка понад 10 років вела мужню боротьбу спочатку проти двох тоталітарних імперій, а після закінчення війни – проти радянської репресивно-каральної машини, свідчить про безмежний патріотизм та героїзм українських повстанців, безстрашну і самовіддану їх підтримку народом, головним чином на        західних          землях       України. УПА діяла на території Галичини, Волині, Північної Буковини, сучасних Польщі та Білорусі, але окремі загони також діяли і на території східної України, на Донбасі та навіть на Кубані. Навесні 1944 року відбуваються і перші бої УПА з регулярними частинами Червоної армії. Спецоперації НКВД проти УПА включали перевдягання офіцерів НКВД в упівців та вбивства мирного населення з метою дискредитації Української Повстанської Армії. Виснажена радянськими чистками і довгим протистоянням, УПА припинила свої активні дії у 1953 році, проте окремі осередки спротиву виникали впродовж 1950-60-х років.
   У читальному залі Нововолинської міської центральної книгозбірні з нагоди 80-ї річниці створення УПА, а також в один день із Покровою Пресвятої Богородиці, Днем українського козацтва, Днем захисників і захисниць України створено  книжкову поличку «УПА. Історія нескорених» і виставку "Нові часи народжують нових героїв".


Колектив Нововолинської центральної міської бібліотеки щиро вітає всіх з цими святами. Україна понад усе!!! Нашим захисникам низький уклін і щира подяка за хоробрість, мужність, безмежну відданість Батьківщині!
Бібліотекар Інна Кронберг

Немає коментарів:

Дописати коментар