19 грудня 2022

Про Олександра Архипенка говорили у ліцеї №4

            


 18 травня 2022 року виповнилось 135 років від дня народження українського та американського скульптора і художника, одного із основоположників кубізму в скульптурі, почесного члена Об'єднання митців-українців в Америці (ОМУА) та дійсного члена Американської Академії Мистецтва і Літератури Олександра Порфировича Архипенка. Ім’я цього скульптора є символом українського модерного мистецтва. Його пластика народилася, щоб жити вічно. Він вдихнув душу в глину і камінь, метал і сухе дерево…

      У творчості Архипенко надавав перевагу новітнім течіям мистецтва — конструктивізму та абстракціонізму, також створив новий різновид рельєфної різьби. За життя у нього відбулося близько 130 персональних виставок. Він вважається основоположником кубізму в скульптурі, а його роботи мають динамічну та лаконічну форму.  

    Архипенко стоїть в історії світового мистецтва між такими новаторами в царині скульптури як Роден і Джакометті. І на одному щаблі з Пабло Пікассо і Казимиром Малевичем. Натомість в українській культурі (а не лише американській) йому належить одне з визначних місць, він повноправний український митець.

    Роботи скульптора можна оглянути в топових музеях світу – Метрополітен та Соломона Гугенгайма в Нью-Йорку, Центрі Помпіду в Парижі, галереї Тейт в Лондоні, а також у музеях Берліна, Стокгольма та Тель-Авіва, Празькій Національній галереї, Національному художньому музеї України та Національному музеї у Львові.

   15 грудня у 8-А класі ліцею №4 імені Т. Г. Шевченка відбулась пізнавальна година «Перший українець на Венеційському бієналє». Бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки Антоніна Костилева ознайомила школярів із життєвим і творчим шляхом скульптора. Учні переглянули відео у записі «Художники україни: Олександр Архипенко», «Імена увічнені у вічність».


Чекаємо у бібліотеці на Дружби,17

                                       Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар