16 січня 2023

Декорування посуду для освячення води у Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17

19 січня – Водохреще, Йордан, Богоявлення. На відміну від багатьох інших свят, що поєднували традиції народні й церковні, це суто християнське свято, воно прийшло до нас із запровадженням християнства. Воно завершує різдвяно-новорічні свята.

У язичницькі часи святкували день народження богині води Дани. Від давніх звичаїв слов’ян збереглося особливе ставлення до води у цей день. Ще у древньому Києві щороку на Водохреще до Дніпра сходилося майже все населення як на велике свято – освячення води, а найспритніші юнаки прагнули неодмінно скупатись одразу після дійства.

    Для християн Водохреще – це свято Хрещення Ісуса Христа. Коли Ісусові виповнилось тридцять років і настав час вийти йому до людей із своєю наукою, він із Галілеї прийшов на річку Йордан до Іоанна Хрестителя, щоб він охрестив його.

У церквах у цей день святять воду, яка набуває цілющих властивостей. Напередодні Водохреща святкується «Голодна кутя»,  або другий Святий вечір. У цей день віруючі люди нічого не їдять – постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подають пісні страви – смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю, узвар.

15 січня у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки в рамках проекту «Бібліотека вихідного дня: Читаємо. Пізнаємо. Відпочиваємо» пройшов майстер-клас «Декорування посуду для освячення води». Бібліотекар відділу  Антоніна Костилева ознайомила дітей з традиціями святкування Водохреща.

Кожна дитина мала можливість оздобити власноруч посуд для освячення води. Було гамірно, цікаво і весело.Чекаємо ваc кожної неділі на 12.00 у бібліотеці.

Немає коментарів:

Дописати коментар