18 січня 2024

У клубі документального кіно про права людини Doсudays UA «NovoSpace» говорили про Крим

 

18 січня у клубі документального кіно про права людини Doсudays UA «NovoSpace», який діє при Нововолинській центральній міській бібіліотеці, переглянули та обговорили стрічку «Боротьба Джамали». На захід, приурочений Дню Автономної Республіки Крим, були запрошені учні 10-го та 11-го класів  Нововолинського ліцею № 4 ім. Т. Г. Шевченка.

20 січня 1991 року жителі Криму висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму в складі України.

На законодавчому рівні статус автономії Криму був закріплений 12 лютого 1991 року.

 У березні 2014 року Російська Федерація окупувала територію Автономної Республіки Крим, а пізніше тимчасово її анексувала – всупереч нормам міжнародного права.

Боротьба з ворогом відбувається на всіх фронтах, зокрема і на культурному.

Так, Джамала публічно засудила анексію Криму в 2014 році та повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

2016 року вона перемогла на «Євробаченні» з піснею «1944» про депортацію кримських татар. Пісня починалася словами: «Коли чужинці приходять, вони приходять у ваш будинок, вони вбивають усіх вас і кажуть: «Ми не винні».

В липні 2016 р в Києві було презентовано документальний фільм «Боротьба Джамали» («Jamalas kamp»), знятий журналісткою шведського телебачення Елін Єнссон.

Елін стала першою іноземною журналісткою, яка висвітлювала протести на Майдані. А у перші дні анексії Криму поїхала на півострів записувати інтерв’ю з кримськими татарами. “Боротьба Джамали” стала для неї можливістю дати слово тим людям, яких росія позбавляє голосу.

Про анексію Криму, порушення прав та свобод людини, про створення механізмів для соціалізації мешканців півострова після деокупації говорили після перегляду фільму.

Ковальов Богдан, який був змушений покинути свій рідний Сєверодонецьк, висловив свою думку, що лише за допомогою зброї можна перемогти такого жорстокого ворога. А Богун Анастасія йому заперечила, що лише зброєю можна досягти тимчасового миру – боротьба точиться за свідомість людей. Діана Токмина  підтримала Анастасію і доповнила, що фронт у цій війні тримають і масмедія, і спорт, і культура. Не останнє місце займає також і релігія.

Врубель Амелія детально зупинилася на можливостях підлітків долучитися до заходів, які сприяють наближенню перемоги України у повномаштабній війні.

У підтримку Криму учні влаштували флешмоб «Крим – це Україна!».





Щиро дякуємо адміністрації Нововолинського ліцею №4 ім. Т.Г. Шевченка за сприяння у проведенні заходу, також ГО «Докудейз» за можливість підвищувати знання про права людини та вільний доступ громадян України до кращого документального кіно з усього світу.

Немає коментарів:

Дописати коментар