13 квітня 2025

Про далекий і близький космос говорили у Нововолинській публічній бібліотеці

    12 квітня відзначають Міжнародний день польоту людини в космос та День працівників ракетно-космічної галузі України.

    Наша держава зробила вагомий внесок у пізнання космосу. Україна – місце, де зародилась світова космонавтика, де народились і працювали видатні вчені ракето–космічної галузі,  працю  яких цінують у всьому світі! Провідним центром серед них є конструкторське бюро «Південне» та виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» у Дніпрі. До того ж Україна співпрацює з найпотужнішими космічними державами, такими як США, Японія, країни ЄС.

    Ще нещодавно Україна входила до топ-5 країн за кількістю космічних запусків. Ілон Маск визнав, що українські ракетобудівникиодні з найкращих у космічній галузі. Саме на українському підприємстві було сконструйовано та виготовлено понад 400 штучних супутників Землі. Загалом, на українських ракетах-носіях відбувалося від 3 до 13% всіх запусків у космос. Завдяки сформованому науковому й виробничому потенціалу наша держава стала учасником багатьох міжнародних проєктів та програм у сфері освоєння космосу.

    10 квітня у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської публічної бібліотеки в рамках клубу «Пізнайки» відбулась мандрівка космічними просторами «Вартові галактики» за участю учнів 4-А класу ліцею №2. Діти дізнались про відомих українців, які вклали вагомий внесок у розвиток космічної галузі, про першого і єдиного космонавта Незалежної України – Леоніда Каденюка, переглянули презентацію, відео, знайомились з книгами з викладки «Всесвіт. Космос. Світ. Земля».  




                                                Бібліотекарка Антоніна Костилева                            

Немає коментарів:

Дописати коментар