03 липня 2015

Пам'ять Назарія Яремчука вшанували у Нововолинську

Між карпатських смерек, там де річка журчить,
Де в урочищі легінь кохану чекає,
Його голос і нині над світом летить,
Нам пісні свої вічні Назарій співає.
30 червня 1995 року в пору, коли рясно зародили черешневі гаї, які так любив Назарій Яремчук, його кришталевий голос з волі Божої назавжди влився до небесного оркестру. 2 липня 20 років тому він назавжди спочив на Алеї слави нового чернівецького цвинтаря. 2 липня 2015 року небайдужі нововолинці завітали до центральної міської бібліотеки на годину відео-спогад "Я піснею вертаюсь у життя".   
Розпочався захід улюбленою піснею народного артиста України «Повіяв вітер степовий». А далі ведуча директор ЦБС Світлана Кухарук «перегортала» сторінки біографії митця. Бібліотекар Оксана Микитюк доповнювала ці розповіді демонстрацією слайдів та відеозаписами пісень ("Одинокий вожак", "Батько і мати", "Чуєш, мамо", "Родина", "Лелека з України", "Червона рута", "Гей, ви, козаченьки", "Дай, Боже, радості", "Забудеш" та інші ліричні пісні).
Назарій Яремчук вів щоденник. Через 20 років кожен його наголос, кожна його буква звучить пророче і правдиво. Він не побоявся сказати відверту правду про те, що всі знали, але мовчали. Треба було дочекатися найстрашнішого – війни з Росією, щоб слова видатного співака набули життєствердних значень.
Він ніколи і ніде не зраджував своїм принципам, любив, пишався і гордився рідним, Україна в нього була – понад усе. Лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, глибоко національний співак Назарій Яремчук – це Україна! Прізвище Яремчук – це бренд України!
Кажуть, що Бог забирає найкращих... Назарій був одним із них! Вічна йому память!