08 листопада 2015

Євген Положій презентував "Іловайськ" у Нововолинську

6 листопада до Нововолинської центральної міської бібліотеки завітав сумський письменник, журналіст, громадський діяч Євген Положій з презентацією книги «Іловайськ: розповіді про справжніх людей». А також ті, хто небайдужий до долі України та береже пам'ять про криваво-чорний серпень 2014 року. Саме тоді під Іловайськом що у Донецькій області відбулася трагедія, після якої сотні бійців повернулися додому повернулися додому в трунах, чимало поховані у безіменних могилах, сотні стали інвалідами, або отримали каліцтва, сотні пережили пекло полону. Досі Україна відчуває відгомін Іловайська, отримуючи цинкові труни після підтвердження аналізів ДНК-експертизи.
Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв, які загинули під Іловайськом за Україну: Романа Бірюкова, Сергія Бугайчука, Івана Ганю, Андрія Дрьоміна, Ігоря Пугача, Володимира Пушкарука, Олексія Шепелюка. А також загиблого 29 жовтня внаслідок вибухів на складах у Сватовому Анатолія Артеменка та сотень  полеглих у війні на Сході держави.
Євген Положій розповів про те, як виникла ідея написати таку книгу, про зустрічі з учасниками Іловайського котла, чому (на думку автора) сталася трагедія, про творчі плани. Учасники презентації спілкувалися з автором та висловлювали слова подяки за написання такої потрібної сьогодні для суспільства та й для наступних поколінь книги.
Презентована книга одержала премію ХХІІ Форуму видавців як краща книга про війну й увійшла в рейтинг 10 найкращих українських книг про АТО. Це уже десята художня книга Євгена Положія, який пише вірші та прозу. Але перша – про війну. Роман вийшов у видавництві «Фоліо» в двох авторських версіях – українською та російською мовами.
Книга є у всіх публічних бібліотеках міста!

P.S. Щира подяка директору ВПД «Твердиня» п. Миколі Мартинюку.

Немає коментарів:

Дописати коментар