06 квітня 2017

2017 – Міжнародний рік сталого розвитку туризму

Генеральна Асамблея ООН затвердила проголошення 2017 року Міжнародним роком сталого розвитку туризму. У рамках заходів, приурочених цій події, на екскурс-мандрівку "Близькі і далекі мандри" до Нововолинської центральної міської бібліотеки 6 квітня завітали учні групи кухарів-кондитерів 44 ВПУ з викладачем Оленою Ляшко та бібліотекарем Тетяною Поліщук.
Бібліотекар Ірина Губерук розповіла про мандри як вид діяльності, який ми називаємо туризмом, а також запевнила присутніх, що за дивами не потрібно їхати в інші країни, вони поруч. Учні  мали змогу за допомогою відеосюжетів та презентації віртуально побувати в найкрасивіших та найунікальніших місцях України: в Олешківській пустелі та в найдовшій у світі гіпсовій печері – Оптимістичній, у гірській країні в мініатюрі – урочищі "Кам'яні Могили" та на Урицьких скелях; помилуватися мальовничим водоспадом Шипотом та озером Синевир. Згадали і чарівні куточки Волині, а саме озеро Світязь та Тунель кохання у Клевані.
Відеосюжет „7 чудес України” заставив учнів задуматися, яке історично значиме, архітектурно витончене, туристично привабливе, одним словом – красиве та унікальне обличчя держави, в якій ми живемо. Цікавими історіями своїх мандрів Україною поділилися і присутні.
Захопливо про індустрію туризму розповів директор туристичної фірми “Панова Тревел” Павло Зусько. Він зазначив, що  відпочинок в Україні є на будь-який смак: туристичні активні походи, гірськолижні курорти, термальні басейни, літній відпочинок на морському узбережжі, лікувальний відпочинок у санаторіях з унікальними природними джерелами, екскурсійні тури найкрасивішими містами та маловідомими містечками та селищами.
Бібліотекар ознайомила із викладкою літератури "Подорожуй! Насолоджуйся! Шануй!" та в переддень Всесвітнього дня здоров’я ще раз нагадала: туризм як форма активного відпочинку і додаткової освіти корисний кожній людині. Захоплення мандрами зміцнює здоров'я, загартовує характер, тренує організм, розвиває в кожній людині спритність, моральну і фізичну силу, витривалість. Блаженний Августин з цього приводу  зауважив: "Світ – це книга, і ті, хто не подорожує, читають лише одну її сторінку".

Немає коментарів:

Дописати коментар