19 вересня 2017

Враження від поїздки на форум

Ось і закінчився Міжнародний 24-й «Форум видавців у Львові». Від самого початку був місцем, де творилося щось нове: книги і видавці, тексти і автори. 
16 вересня бібліотекарі  Нововолинської централізованої бібліотечної системи, члени літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця», що діє при центральній міській бібліотеці побували на цій важливій події. На найбільшому книжковому і літературному заході Центрально-Східної Європи, що проходив цьогоріч з 14 до 17 вересня у львівському Палаці Мистецтв та у понад 40 локаціях міста. Масштаби та зміст цього заходу вражають як і кількість людей, які відвідують його. Це місце де можна вдихнути запах нових палітурок, побачити, полистати безліч книг на будь-який смак та зустріти багатьох письменників, поетів. Зокрема, першого кого побачили на форумі був Василь Шкляр, який презентував свою нову книгу «Троща», також Братів Капранових, Валентину Хамайко, Андрія Кокотюху, Юрія Винничука, Володимира Шовкошитного, та інших. 
Яскраві враження залишилися і від зустрічі із відомою українською письменницею Оксаною Забужко, яка презентувала  свою нову книгу «Після третього дзвінка вхід до зали заборонений». Захід був дуже велелюдний, а авторка, як завжди, іронічна, цікава та оригінальна. Логічним продовженням презентації стала дискусія-міркування про творення феміністичної  прози «Жінка: інший полюс життя», яку відвідали у Львівській копальні кави.
Незабутнє й цікаве спілкування відбулося під час презентації та автограф-сесії з авторкою нової книги «Їде грудень на коні» Галиною Малик.
Для користувачів бібліотеки отримали в дарунок книги з автографами таких письменників: Йоанни Яґелло «Зелені мартенси», Василя Шкляра Троща», Тіни Гальянової «Хаджа».
Від побаченого зробили висновок: все-таки наша нація є читаючою.
Насолодилися прогулянкою чарівним Львовом. Залишилися не менш приємні враження відвідавши унікальний Центр Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету. Це нещодавно відкрита інноваційна новостворена бібліотека. Ми мали можливість оглянути приміщення на усіх п’ятьох поверхах Центру. Цікава архітектура у стилі модерн, більш ніж 140 тис. книжок, комфортні читальні зали, новітнє обладнання для проведення лекцій та конференцій, легкий електронний пошук книжок та інформації.  Інтер’єр всередині будівлі сподобався також тим, що кімнати, зали та тераси прикрашені живими деревами, квітами та рослинами. Є тут книгарня, студентське кафе, кав’ярня. Приємно були здивовані, що засновники потурбувалися і про батьків з дітьми,  адже у Цетрі є дитяча кімната з книжками.
Загалом тут усе створено для того, аби ми з вами вдосконалювали себе та світ навколо нас.
Додому привезли хороші і теплі спогади, нові книги, масу задоволень.
Враженями поділилися бібліотекарі
Ніна Єдинак, Оксана Дубенчук,
 Ірина Губерук, Оксана Бондар, 
Дмитро Споровець, Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар