30 вересня 2017

Нововолинська бібліотека - територія єдності!

27 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбувся День відкритих дверей «Бібліотек@ - територія єдності». В рамках дня пройшло чимало цікавих заходів.
Зокрема, бібліограф Оксана Жабровець в усіх відділах бібліотеки провела фото-арт акцію «Мій портрет з улюбленою книгою». Із задоволенням знімок зробили ті, хто не уявляє свого життя без книги (фото у наступній публікації).
До відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів завітали  маленькі «чомусики» і «запитайлики» ДНЗ №1 «Вишенька» разом з вихователями на екскурсію «Мандрівка книжковим містом», де їх перше знайомство з бібліотекою перетворилось на справжнє свято. 
Діти пройшлися вулицями «казкового містечка»  бібліотеки, заглянули до «чарівних палаців»  стелажів, на яких живуть книжки. Бібліотекар відділу Антоніна Костилева розповіла дітворі про походження слова «Бібліотека», про цікаві книжки та журнали, які є в книгозбірні, про правила поводження з книгою.


У юнацькому відділі було проведено бібліотечний урок-діалог «Майбутнє починається у сучасній бібліотеці», на який завітали учні 9-А класу Нововолинського ліцею-інтернату разом із вчителем Оксаною Андріївною Гусєвою. Дев'ятикласники ознайомилися із найбільшими та найсучаснішими бібліотеками України та світу. Бібліотекар Ірина Губерук нагадала школярам про можливості, які надає своїм користувачам головна публічна бібліотека міста. 
Під час дискусії присутні дійшли до висновку, щоб бути сучасною, освіченою людиною, необхідно  багато читати та знати Інтернет-ресурси, а сучасна бібліотека формує шлях, яким вчимося пізнавати світ в епоху цифрових технологій. Отже, книгозбірні будуть існувати і в майбутньому, створюючи для своїх відвідувачів більш динамічні, багаторівневі умови для навчання і відпочинку. 

В читальному залі відбувся поетичний слем «Віч-на-віч з поезією». Ведуча заходу Ніна Єдинак розповіла, що зі слів одного з найвідоміших письменників України Сергія Жадана «слем – це спроба вивести поезію, умовно кажучи, з ... бібліотеки на циркову арену».

«Виводили» на публіку свої найкращі вірші місцеві поети,  члени літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця» Ірина Приступа, Ярослав Гиць, Юрій Андросов, Леонід Дудар.  Слухачами і оцінювачами поетичних творів були бібліотекарі, учні ВПУ (кухарі, кондитери), які дійшли спільного висновку: кожна поезія яскрава і розмаїта. Автори різні за професією та уподобаннями, за освітою і світобаченням. Кожен торує власну стежку, в кожного свої улюблені теми, образи, манера, і саме цим вони цікаві і неповторні.
У пункті вільного доступу до мережі Інтернет користувачі стали учасниками квесту «Віртуальна шпаргалка». У сквері бібліотеки відбувся флешмоб «Я читаю і Вам раджу» на підтримку читання в місті, в якому взяли участь бібліотекарі та учні ВПУ.
День відкритих дверей у Нововолинській центральній міській бібліотеці пройшов весело, цікаво, ефективно і довів, що 
БІБЛІОТЕКА Є ТЕРИТОРІЄЮ ЄДНОСТІ!

Немає коментарів:

Дописати коментар