13 лютого 2021

Подарунок від книжкової премія «Еспресо. Вибір читачів 2020» публічним бібліотекам Нововолинська

Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів» була започаткована телеканалом «ЕСПРЕСО» у 2017 році та підтримується ГО «ДЕМФОРУМ» з метою відзначати найкращі вітчизняні літературні новинки року та задля підтримки інтересу до читання книжок в Україні.
Особливість Премії полягає у тому, що її переможців на третьому етапі визначають читачі шляхом голосування у бібліотеках по всій Україні (1-й етап – формування довгого списку видань, 2-й етапголосування Експертного журі).

У серпні 2020 року оргкомітет надіслав книги-фіналісти, анкети для голосування читачів та рекламно-інформаційні матеріали (плакати, книжкові закладки) по бібліотеках-учасницях Премії. З серпня по листопад користувачі публічних бібліотек Нововолинська долучилися до голосування за книги у трьох номінаціях:

«Література для дорослих»:

«Амадока» Андрухович СофіяВидавництво Старого Лева»)

«Планета Полин» Оксана Забужко (видавничий дім «Комора»)

«Список кораблів» Сергій Жадан (видавництво «Меридіан Черновіц»)

«Література для підлітків » (для дітей від 12 до 18 років):

«Шпигунки з притулку Артеміда» Наталії Довгопол (видавництво «Vivat»)

«Сірка на порох» Івана Андрусяка (видавництво «Фонтан казок»)

«Не кажи нікому» Саші Камінської (видавництво «Ранок»)

«Література для дітей» (для дітей від 5 до 12 років):

«Коли я була лисицею» Тані Поставної (видавництво «Vivat»)

«Мія і місячне затемнення» Олі РусіноїВидавництво Старого Лева»)

«Історія, яку розповіла Жука» Грасі ОлійкоВидавництво Старого Лева»)


Книги-фіналісти залишилися у бібліотечних фондах як подарунок за участь у голосуванні.

До речі, найкращим у номінації «Література для дорослих» став роман Софії Андрухович «Амадока». У номінації «Література для підлітків» читачі обрали «Шпигунку з притулку «Артеміда»» авторки Наталії Довгопол. У номінації «Література для дітей» перемогу здобула Тетяна Поставна з книгою «Коли я була лисицею».

   На початку тижня отримали приємну несподіванку від ГО «Всекраїнський демократичний форум»: бібліотеки-учасниці Премії отримали подяки та 4 книги «Справа Василя Стуса» (укладання Вахтанг Кіпіані) за участь в якості партнерів книжкової премії «Експресо. Вибір читачів», якісну та креативну роботу з визначення книжок-переможців. Щиро вдячні за оцінку нашої роботи!

Книжки є у бібліотеці на Дружби,17, бібліотеці-філії №2 на Пирогова, 4, бібліотеці-філії №1 на 15-му мікрорайоні, 26 та у бібліотеці-філії №3 селища Благодатне. 

Приходьте та запитуйте їх! Читайте!

Немає коментарів:

Дописати коментар