30 січня 2022

Голокост, Біль, Пам'ять…

Геноцид, страх, винищення, жорстокість, терор – з цими словами асоціюється слово «голокост» і про це знають учні ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти». 

27 січня, у День пам’яті жертв Голокосту, учні груп 44 та 52 переглянули та обговорили фільм Сергія Буковського "Назви своє ім'я" (в рамках чергового засідання кіноклубу Docudays UA, який працює при Нововолинській центральній міській бібліотеці). В основу фільму покладено інтерв’ю свідків Голокосту в Україні, яким вдалося вижити, а також тих, хто рятував своїх друзів та близьких під час Голокосту. Фондом Шоа, заснованим Стівеном Спілбергом у 1994 році, було записано більш ніж 3400 інтерв’ю українців, які пережили Голокост. Ці інтерв’ю зберігаються у колекції Фонду ШОА, яка загалом нараховує 52 тисячі історій 32-ма мовами.


Бабин Яр, Аушвіц, геноцид вірмен, наслідки колоніалізму в африканських країнах… Про це та інші проблеми говорили бібліотекарка закладу освіти Тетяна Поліщук та головний юрист Нововолинського бюро правової допомоги Олесь Сапожник.


Модераторка заходу Світлана Кухарук ознайомила з викладкою літератури «Голокост. Цього не можна забути» та розповіла про Валентину Чайковську – уродженку Волині, яка проживала у селищі Жовтневе (тепер – Благодатне), працювала викладачем в училищах Нововолинська, відповідальним секретарем однієї з комісій при міськвиконкомі та на інших посадах, а в 1998 році репатріювалась в Ізраїль і зайнялась літературною діяльністю. У 2021 році пані Валентині присвоєно звання Посла Миру, а цьогоріч – Міжнародну літературну премію  миру (вітаємо щиро). А ще в родині є троє українців — праведників народів світу — тато її чоловіка — Чайковський Володимир Павлович, а також його батьки — Павло й Теофіла. Їхні імена викарбувані на пам’ятній стелі у Яд-Вашем у Єрусалимі… 


Пам’ятаймо жахливі події на знак поваги до загиблих чи постраждалих!

Запобігаймо порушенням прав людини!

Провідна бібліотекарка бібліотеки на Дружби, 17

 Світлана Кухарук

Немає коментарів:

Дописати коментар