20 квітня 2023

У 4-Б класі ліцею №4 говорили про екологічні проблеми Землі та її збереження

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети.          Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

    Свій початок свято бере з 1840-х років - тоді відомий американський громадський діяч Джон Мортон розгорнув велику кампанію по посадці дерев і кущів. У 1872 році він запропонував започаткувати День дерева, який відразу ж став дуже популярний - протягом одного дня жителі штату висадили близько мільйона дерев. Починаючи з 1970 року сенс свята став ширшим і у нього з'явилася нова назва - День Землі, який ООН офіційно визнала в 1971 році. Це свято - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного.

    До Всесвітнього Дня Землі у 4-Б класі ліцею №4 імені Т. Г. Шевченка пройшла бесіда-міркування «Обіймемо Землю красою і любов’ю». Від бібліотекарки відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки Антоніни Костилевої діти дізнались що це за свято. Школярі  висловлювали своє бачення проблем по навколишньому середовищу, які є сьогодні у нас в місті і всьому світі, переглянули фільм про «Екологічні проблеми світу», виготовили паперову модель Землі. Кожен учень по своєму може внести свій маленький вклад у справу захисту та відновлення довкілля: прибрати сміття або не смітити самому, посадити дерево, більше ходити пішки, вимикати за собою воду. Саме такі справи, саме такі дрібниці допоможуть нам врятувати природу Землі, зберегти добробут нашого великого спільного Дому.

Матеріали для проведення заходів надані ГО Валентність. Переосмислення (посилання на фейсбук сторінку https://www.facebook.com/valency.rethink) в рамках реалізації проєкту MemoryCraft за підтримки ALIGHT (посилання на фейсбук сторінку https://www.facebook.com/WeAreAlight).

#MemoryCraft

 Бібліотекарка Антоніна Костилева 

Немає коментарів:

Дописати коментар