12 квітня 2023

Тематична година для шестикласників з нагоди Дня працівників ракетно-космічної галузі України

         За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики. У нашій державі це  День працівників ракетно-космічної галузі України, відповідно до Указу Президента України від 13 березня 1997 року.

У 2011 році, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, було прийнято відповідну резолюцію, що 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Відзначати дати, що стосуються космонавтики, Україна має повне право, адже внесок українців у розвиток світових космічних досліджень справді величезний. Саме в Україні свого часу народилися й навчалися багато з тих, кого вважають засновниками світової космічної науки. Насамперед це Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк, Сергій Корольов, Валентин Глушко, Володимир Челомей та інші.

Визнанням міжнародним співтовариством ролі України у світовій космічній діяльності стало її прийняття у 1990 р. постійним членом Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях. Успішний запуск ракети-носiя «3енiт» під час реалізації проєкту «Морський старт», політ українського космонавта Леоніда Каденюка у складі міжнародного космічного екіпажу космічного корабля «Колумбія» i багато іншого – все це результат самовідданої роботи українців, що працюють у космічній галузі, і їхньої плідної співпраці з іноземними колегами з багатьох країн світу.

З нагоди Дня працівників ракетно-космічної галузі України у 6-А класі ліцею №1 (вчитель Олена Юріївна Хомюк) проведено тематичну годину «День польоту людини в космос». Бібліотекарка відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки Антоніна Костилева висвітлила школярам історію розвитку космонавтики світу і України. Діти ознайомились з книгами з викладки «Цей дивовижний космос».

На завершення було проведено майстер-клас з виготовлення паперової ракети. Під час майстер-класу у дітей виникла ідея передати ці вироби на Схід нашим воїнам із написами «За Перемогу», «За Україну», «За Бахмут», «За Азовсталь», «За Бучу».







Матеріали для проведення заходів надані ГО Валентність. Переосмислення (посилання на фейсбук сторінку https://www.facebook.com/valency.rethink) в рамках реалізації проєкту MemoryCraft за підтримки ALIGHT (посилання на фейсбук сторінку https://www.facebook.com/WeAreAlight).

#MemoryCraft

            Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар