23 травня 2023

День чаю у Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17

    Вже не одне століття чайний напій зігріває серця багатьох людей на планеті. Не буде перебільшенням назвати його одним із найдавніших напоїв, який лікує і приносить радість людям вже декілька тисячоліть. З чаєм може посперечатися хіба що давній «напій фараонів» – каркаде, який представляє собою настій квіток гібіскусу (суданської троянди). Історія і того і іншого напою нараховує понад 5 тисяч років і пов’язана з Китаєм і буддійськими монахами. Особлива роль в ній належить китайським імператорам, які патронували чайне виробництво, самі досліджували і випробовували всі властивості чаю, доводили до досконалості засоби його приготування і отримання найбільшої насолоди від чайного напою.

    Чай  у  світі п’ють вже  понад 5000 років і він є найулюбленішим напоєм багатьох людей. Щодня у світі випивають 3 мільярди чашок цього чарівного напою.  Його  смак, аромат  та  користь цінують  всі. Якщо вам холодно, він зігріє. Якщо вам жарко, чай освіжить. Якщо засмучені – втішить. Якщо збентежені – заспокоїть. Яких  тільки  сортів  та видів  немає – чорний (практично  п’ють  усі), зелений  (тонізуючий), червоний  (на  любителя), ну  й  білий (чай  аристократів). Ми звикли, що чай – це кущі. А проте є й чайні дерева, в Бірмі, Лаосі та Індії (в провінції Ассам). Є два базових сорти: «китайський» та «ассамський». Він корисний для імунітету, покращує роботу серця. Чули коли-небуть слово «чайові»? Це теж пов’язано з чаєм.

    У недільний вихідний «Читаємо. Пізнаємо. Відпочиваємо» у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки пройшло недільне чаювання «П’ють його всі залюбки» з нагоди Міжнародного дня чаю, який відзначають 21 травня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй від 21 грудня 2019 року. Бібліотекарка відділу Антоніна Костилева розповіла легенди, як до нас прийшов чай, ознайомила з цікавими фактами про чай та чаювання. Діти відповідали на запитання вікторини пов’язаними з цікавим напоєм. Завершився наш вихідний день чаюванням.


                                                Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар