19 березня 2024

Тиждень поезії 2024 «Ріки незмінно течуть додому» у кіноклубі Дocudays UA NovoSpase при Нововолинській центральній міській бібліотеці.

 

19 березня у Нововолинському ліцеї № 2 в рамках Національного тижня читання 2024. Тиждень поезії «Ріки незмінно течуть додому» учні 8-Б класу переглянули та обговорили документальну стрічку Сергія Лисенка «Мова». Провела захід Віта Залужна – модераторка кіноклубу документального кіно про права людини Дocudays UA NovoSpase при Нововолинській центральній міській бібліотеці.

 Фільм розповідає про важливість збереження та розвитку мови в умовах, коли вона знаходиться під певними загрозами, також розкриває роль мови у формуванні та збереженні ідентичності та культурної спадщини.

Діана Фіськович прокоментувала слова Анастасії Розлуцької про те, що чим більше  на Сході буде книжок і їх будуть читати, то , можливо, відпаде потреба в бронежилетах: «Слово – зброя, тому його так боїться ворог».

Вікторія Корнись: «Фільм є корисним для розуміння складнощів, з якими зіткнулися мовні курси на територіях, де розмовляли російською.

Сучасність українців сповнена тугою за рідним домом і неосяжною любов’ю до рідного краю, рідної мови. Багато людей вимушені жити на чужині й розмовляти іноземною мовою, у душі плекаючи українську. Чимало українських синів віддають життя за рідну мову.

Українці здавна славилися своїм вмінням римувати і писати вірші. Саме в скрутні часи з'являлися найвідоміші твори класиків: Івана Франка, Володимира Сосюри, Ліни Костенко і багатьох інших. Війна в Україні змусила багатьох українців акумулювати свій біль від пережитого у віршах. Лірику, створену українцям в XXI столітті вже називають Поезією Вільних.

Діти з цікавістю прослухали вірші Павла Вишебаби та Ліни Костенко, а також вчилися «бути поетами», відтворюючи строфу вірша з окремих слів та виконували вправу-гру «Добери риму».


Було весело, цікаво, повчально.

Дякуємо адміністрації Нововолинського ліцею № 2 за сприяння у проведені заходу.

Немає коментарів:

Дописати коментар