25 березня 2024

Зустріч з казкою завжди повертає в дитинство, навіть дорослих. У казці добро перемагає зло, а винагорода чекає того, хто чесний працьовитий, щедрий. Народна казка приваблює ще й тим, що ти сам можеш вносити корективи в хід подій. І ти сам стаєш частиною чарівного дійства. Пальчикові ляльки "оживши " на пальці не дадуть вам сумувати.  Унікальність пальчикового театру ще і в тому, що це авторські творіння ручної роботи. Пальчикові ляльки виготовлені з душею і несуть в собі творчу енергію, яка передається тому, хто тримає їх в руках.

Історія лялькового театру сягає у сиву давнину, ще в Давньому Єгипті,  Римі,  Греції використовували ляльку вигляді звертання до Богів. Пізніше подібні вистави почали переходити уже в постановки естрадного типу, коли бродячі групи лялькарів кочували с одного місця на інше та  збирали натовпи зівак.

На Русі перші відомості про ляльковий театр датовано 1636 роком, а в 1700 році відомі перші гастролі ляльківників, одна група яких поїхала по всій Росії, а друга по Україні. Так з’явився ляльковий театр на Русі, після чого став дуже знаменитим. 

21 березня кожного року світ відзначив творче професійне свято – Міжнародний день лялькаря, а 27 березня – Всесвітній день театру. Тож 24 березня у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки відбувся пальчиковий театр «У світі казки». Ми розігрували казку «Рукавичка». 

       Діти дізнались як з’явився пальчиковий театр. Трошки імпровізували, грали, сміялись, веселились.




                                    Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар