10 квітня у Нововолинському електромеханічному фаховому коледжі
відбулося чергове засідання кіноклубу
документального кіно про права людини Doсudays UA «NovoSpace» при Нововолинській центральній міській бібліотеці.
Студенти переглянули та обговорили фільм Мадлі Ляене «Абетка». Дискусія виявилась особливо палкою. Думки розійшлися стосовно фільмографії стрічки. Але одностайно зійшлися на порушенні прав людини в умовах війни, особливо акцентували увагу на сексуальному насильстві, що є серйозним проблемним аспектом конфліктів.
Про різні форми домашнього насильства розповіла Людмила Самолюк – інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Володимирського РВП. Всі разом дійшли висновку, що обов’язково потрібно повідомляти про будь-яке насильство. Не можна бути байдужим. А також про необхідність психологічної, юридичної та соціальної підтримки для тих, хто стикається з насильством у будь-якій формі. Іван Глова відмітив: «Я завжди знав, що насильство існує, але не розумів його масштабів та впливу. Тепер я відчуваю себе більш обізнаним та готовим діяти»
Підлітки з цікавістю виконали вправу "Міфи і факти про сексуальне насильство". Було розкрито безліч стереотипів, які оточують цю проблему. Чітко було показано, як неправильні уявлення можуть перешкоджати визнанню та допомозі жертвам. Впоратись із цим завданням допомогла Інна Куцевич – інспектор сектору дотримання прав людини Володимирського РВП. Вона також зупинилась на порушенні прав людини під час війни в Україні, звернула увагу на воєнні злочини.
Під час обговорення теми воєнних злочинів у Богдана Степаненка виникло питання: «Чи можна знущатися над військовополоненими?» Відповідь надав йому його одногрупник Юрій Грицай: «Ніхто не має права знущатися ні над ким. Військовополонені також мають право на захист». Інна Куцевич доповнила його відповідь, коротко зупинившись на статті 438. Порушення законів та звичаїв війни Кремінального кодексу України.
Учасники заходу дійшли висновку, що значна увага має бути приділена психологічній та соціальній підтримці жертв сексуального насильства, включаючи доступ до медичної допомоги та психологічної терапії. А також міжнародне співробітництво має бути підсиленим для ефективного реагування на порушення прав людини та сексуальне насильство під час війни.
Захід
модерувала Віта Залужна – завідувачка відділу обслуговування Нововолинської
центральної міської бібліотеки.
Немає коментарів:
Дописати коментар