08 квітня 2024

Учні 3-Б класу ліцею №4 імені Т. Шевченка мандрували країною «ЗДОРОВ’Я» у Нововолинській бібліотеці на Дружби 17

Здоров’я – найбільше багатство людини і воно потрібне всім, щоб радіти, сміятися, насолоджуватись життям. Воно залежить від того, як ти поводишся, де ти живеш, що їси, як вчишся, як вмієш товаришувати. Це дотримання режиму дня, правил гігієни, правильного харчування, заняття спортом, фізичною працею, загартовуванням, відмовлення від шкідливих звичок, медикаментозне лікування, фітотерапія. 8 квітня у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки пройшла валеохвилинку «Подорож за квіткою «ЗДОРОВ'Я» з учнями 3-Б класу ліцею №4 імені Т. Г. Шевченка.

Ми перенеслися у чарівний світ квітів, адже квіти – це частинка природи. Нема жодної української хати, біля якої дбайливі руки господині не влаштували б яскравих квіткових острівців. Вони милують око і  прив’язують наші серця до рідної домівки. Наші предки обожнювали квіти, вважаючи, що цей витвір природи даровано людям від Бога. Квіти — постійні супутники нашого життя. Ми часто зустрічаємо квіти, рослини  у лісі, на полі, на підвіконні, але навіть не замислюємось, що у нас під ногами справжній скарб.

           Люди ще в далеку давнину помітили, що в багатьох рослин прихована цілюща сила, тому почали використовувати їх для лікування хвороб. Так почала розвиватися народна медицина. Ці рослини полегшували страждання хворих. Перших лікарів  називали знахарями, відунами, відьмами від слів «знати» і «відати», тому що вони багато знали про цілющі властивості кожної рослини, відали секретами зцілення і могли приготувати ліки з висушених трав та корінців. Ми повинні знати не лише  лікарські рослини, але й вміти користуватись ними.

Діти дізнались про лікувальні властивості квітів; коли, де і як їх збирати і використовувати; які квіти вживаються в їжу.









                                        Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар