ЗУПИНИСЬ НА ХВИЛИНКУ, ПОДИВИСЬ НА НОВИНКУ!

Відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів поповнився новими книгами. Запрошуємо вас познайомитись з ними.

Дерманський С. Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ / С. Дерманський.  – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010. – 288 с.
Це друга книга з трилогії про пригоди симпатичного і зовсім нестрашного чудовиська Чу та його подруги дівчинки Соні. Цього разу перед Сонею та Чу стоїть задача не з легких - знайти та врятувати батьків дівчинки. В книзі з'являються нові герої та розгортаються відразу кілька сюжетних ліній. Ну, і звичайно, написана вона, як і перша, легко, з гумором та жвавими діалогами. Автор отримав літературну премію «Великий Їжак» – першу українську недержавну премію  для сучасних авторів найкращих україномовних книг для дітей у 2012 році за цю книгу.Кулідж С. Невгамовна Кейті / С Кулідж. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2010. – 288 с.  — (Серія: Обережно дівчатка!).
Вона верховодить усіма своїми братиками й сестричками, щоразу вигадуючи дивовижні ігри та забави, чим подекуди завдає чималого клопоту своїй тітці. Та одного разу з Кейті стається нещастя – і цілковито змінює її життя… Ця історія про невгамовну мрійницю Кейті — сміливу, добру і чесну дівчинку — не може лишити байдужим жодного свого читача. Переконайтесь в цьому, просто почавши читати її.

Кулідж С. Невгамовна Кейті в школі : повість / С. Кулідж ; пер. з англ. В. Чернишенко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2013. – 191 с.   
У попередній частині ми попрощалися з Кейті Карр саме тоді, коли вона, перемігши важку недугу, повернулася до звичного життя. А проте саме життя ну ніяк не хоче стояти на місці й готує для Кейті нову несподіванку: вона разом з сестричкою Кловер їде до школи! Та ось питання – як поведеться дівчаткам у цьому новому та невідомому світі? І чи зможе юна Кейті серед усіх шкільних радощів і прикрощів лишитися тією ж веселою, мудрою і невгамовною Кейті, якою ми її знаємо?


Лущевська О. Друзі за листуванням / О. Лущевська. - Вид-во Старого Лева, 2011. — 186 с. — (Серія: Класні історії).
У далекій заокеанській країні, в англомовному таборі для дітей з усього світу українська дівчинка Ксеня знаходить собі вірного друга Еріка - американського хлопчика, з яким, виявляється, так багато спільного, так легко і радісно, що взагалі не хочеться розлучатись. Але канікули не можуть тривати вічно. І чим наповнити розлуку? Хіба що листами.


     Радушинська О. Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика - міліціонера  / О. Радушинська ; худож. Р. Скиба. - 2012. - 88 с. : іл.
Чи дозволено дітям робити усе-усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користуються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком – звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає.


Роздобудько І. Арсен : повість / І.  Роздобудько. — К.: Грані-Т, 2012. - 224 с.
13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка.
А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка "забрала" в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала "візитівкою" цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди.


Русіна О. Сестрички / О. Русіна. – Л.: Вид-во Старого Лева, 2011. – 208 с. - (Серія: Обережно дівчатка!).
На момент написання твору його авторці було 15 років. З молодшою сестрою буває ой як непросто. Особливо коли між сестрами різниця у п’ять років. І коли в молодшу сестричку Ксеню разом з її друзями Мартою і Артемом вселяються бісики капості і витівок, які дорослим і не снилися, старшій сестрі не залишається нічого іншого, як написати про це книжку.
     За літо 2012 року "Сестричка" стала найпопулярнішою книгою в серії "Обережно: дівчатка!". Книга "Сестричка" потрапила до  премії Дитяча Книга року ВВС - 2012.Щербаченко Т. Як не заблукати в павутині / Т. Щербаченко : худож. Д. Кузьменко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2013. – 103 с. : іл.
Хто з вас не любить поблукати у Мережі?! А кому дорослі хоча б раз не казали, що Інтернет — не місце для блукання дітей і слід зайнятися чимось «нормальним», а не «гробити час і здоров‘я»?! А ще дорослі не забувають поплакатися, що Інтернет «убиває» книжку та пишуть нуднющі підручники й посібники, в яких така жива і класна штука як Мережа перетворюється на купу мертвого залізяччя, регламентованого важко повторюваними правилами... Але буває й по-іншому. Адже дорослі завжди виростають із дітей! І коли про Мережу береться писати той, хто любив у ній поблукати сам, і досі може дати фору власним діткам у тій справі, — з’являються справді корисні та цікаві книжки про Інтернет і дитяче життя-буття в ньому. Ось ця — саме така! Прочитай! Можливо, знайдеш щось новеньке про вже відомий тобі Мережевий світ.


Янсон Т. Капелюх Чарівника: повість-казка : для мол. та серед. шк. Віку / Т. Янсон ; пер. зі швед. Н. Р. Іваничук ; іл. автора. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2008. - 222 с. : іл.
Мумі-троль та його вірні друзі не можуть всидіти на місці без пригод. Але такої неймовірної пригоди годі було сподіватися! Одного погідного ранку, прогулюючись весняними схилами, Мумі-троль, Нюхмумрик і Чмих знаходять великий чорний капелюх. Гарний подарунок для Тата Мумі-троля! З тих пір у будиночку мумі-тролів відбуваються дивовижні речі, бо ж капелюх - чарівний. Здавалося б, звичайний капелюх творить справжні дива, змінює предмети, може змінити навіть Мумі-троля - так, що ніхто його не впізнає. Ніхто, окрім, звичайно, мами.


Янсон Т. Небезпечне літо: повість-казка : для мол. та серед. шк. віку / Т. Янсон ; пер. зі швед. Н. Р. Іваничук ; іл. автора. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2009. - 194 с.
Червневої ночі розбушувалася буря. І хоч будиночок мумі-тролів затопило, та дружня родина не журиться - бо вода може, як забрати, так і подарувати. Наприклад, новий загадковий будинок, а разом з ним повно таємниць і небезпечних пригод на все літо.