11 липня 2017

Професіоналізм + креативність = сучасний бібліотекар

4 – 5 липня 2017 року на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки та Локачинської централізованої бібліотечної системи відбулася школа молодого бібліотекаря «Професіоналізм + креативність = сучасний бібліотекар» за сприяння громадської організації «Українська бібліотечна асоціація».
Нововолинську ЦБС цьогоріч представляв я – молодий бібліотекар Нововолинської центральної міської бібліотеки – Дмитро Споровець. 
Заняття третьої школи молодого бібліотекаря проходило в непростих умовах (із технічних причин майже весь день було відсутнє електроживлення). Особливо запам’яталося вітальне слово начальника управління культури облдержадміністрації Валерія Дмитрука, виступ в.о. директора Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмили Стасюк, вступне слово голови Волинського обласного відділення Української бібліотечної асоціації  Лариси Назарчук. В подальшому луцький фотограф-ілюстратор Віктор Чухрай провів віртуальну екскурсію «Зникаюча краса Луцька». Також хотілося б відмітити виступ заступника директора з питань інформатизації головної бібліотеки Наталії Рибачук, яка порушила тему модернізації бібліотек. Тему прав людини та дискримінації в суспільстві та діяльність "Кіноклубів DOCUDAYS UA в бібліотеці" обговорювали із Жанною Литвиною – завідуючою відділу читальних залів бібліотеки. Не менш цікавою була інформація, що лунала з уст Володимира Юровчика – старшого викладача кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів Волинського інституту післядипломної освіти, який розповідав про роль мотивації у всіх починаннях та провів захопливі психологічні тести. Редактор сайту «Район. Луцьк» Світлана Кирилова розповіла про взаємодію бібліотек та ЗМІ, а фотохудожник Давид Самойлов зробив акцент на аспектах правильного фотографування. Завершила програму дня Софія Ворожейкіна – завідуюча відділу автоматизації бібліотечних технологій Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки. Вона провела курс присвячений відеомонтажу.


Другий день також видався багатий на події: ми з колегами відвідали бібліотеки-філії сіл Затурці, Губин, Крухиничі Локачинської ЦБС. У кожній з них нас чекав гостинний прийом, а місцеві бібліотекарі розповіли про аспекти роботи бібліотек-філій. Особливі враження залишилися після екскурсії Затурцівським меморіальним музеєм Вячеслава Липинського. Завершилась школа молодого бібліотекаря в Локачинській центральній районній бібліотеці, де ми з колегами переглядали презентацію про проведені місцевими бібліотекарями заходи. Також був проведений майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки, а в підсумку були вручені сертифікати. Особисто я з користю провів час, отримав нові практичні знання та навички, почерпнув безцінний досвід під час спілкування з колегами. 
Немає коментарів:

Дописати коментар