01 грудня 2017

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці XX сторіччя. Та головна проблема навіть не в тому, що Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно зареєструвала понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих. Проблема в тому, що ми, як і багато років тому, не хочемо всерйоз сприймати факт, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що  ця проблема безпосередньо стосується кожного.
Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, учні 9 класу ЗОШ № 4 імені Т. Г. Шевченка разом із учителем Олегом Сущиком завітали у Нововолинську центральну міську бібліотеку на актуальну розмову «Нещадний діагноз».
На зустріч зі старшокласниками була запрошена лікар-інфекціоніст Нововолинської центральної міської лікарні Валентина Бевз. Під час бесіди, яка проводилась в режимі «запитання – відповідь», акцентувалась увага на тому, що кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від страшної інфекції, толерантно відноситись до ВІЛ-позитивних людей і не забувати, що ця хвороба може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. Як зазначила лікарка, «чума двадцять першого століття» швидко поширюється і в Нововолинську: нині наше місто за рівнем захворюваності ВІЛ-інфекцією на першому місці в області, змінюються й шляхи передачі захворювання. Якщо раніше це було середовище наркозалежних людей, то нині переважає статевий шлях передачі.
Бібліотекарі Ірина Губерук, Антоніна Костилева та Марина Тарасюк ознайомили учасників заходу із страшними цифрами статистики щодо ВІЛ-інфікованих та темпів поширення цієї хвороби, навели цікаві факти із життя видатних людей, які померли від СНІДу, продемонстрували документальний фільм українського виробництва «СНІД». Школярі мали змогу узагальнити свої знання про «чуму ХХІ століття» під час вікторини та вправи «Так чи ні?». 

Для більш детального ознайомлення з цією глобальною проблемою не тільки нашої держави, а й усього людства було підготовлено книжкову викладку «Зупинимо «чуму ХХІ століття» разом!»
Ніхто не застрахований від зараження. Але люди кажуть: «Береженого Бог береже». Тому здоровий спосіб життя, дотримання гігієнічних і морально-етичних норм поведінки є першою і основною гарантією від зараження СНІДом.

Немає коментарів:

Дописати коментар