24 травня 2019

Зустріч з Михайлом Тиским відбулася у Нововолинській бібліотеці

Нещодавно 
у Нововолинській 
центральній міській бібліотеці 
відбувся 
День краєзнавства 
«З різних сторін тягнеться шлях 
в нас до святої Волині»
а в рамках Дня – 
зустріч з кандидатом історичних наук, першим головою 
«Народного Руху» на Волині 
Михайлом Григоровичем Тиским 
(напередодні життєвого ювілею). 

Гість розповів про те, що народився на Львівщині у національно-орієнтованій сім’ї, де Бог і Україна були понад усе. Закінчив середню школу №1 у Раві-Руській. З великою приємністю згадував учителів, які давали ґрунтовні знання. І хоч мав гарний атестат, поступити було дуже важко, бо був з бандерівської родини. Та, юнак їде у Дніпропетровськ, працює 8 місяців бетонником, отримує паспорт і лише тоді вступає до вузу.
 «В дитинстві мріяв бути кухарем, бо це були голодні роки», пригадує Михайло Григорович. Закінчивши Львівський політехнічний інститут, за направленням потрапив на Волинь. Працював на різних посадах.
«1989-1991 роки – це були найщасливіші роки у моєму житті. Це мрії моїх батьків». Поділився гість спогадами про створення у 1989 році громадської організації «Народний Рух України за Перебудову» у Луцьку та інші події того часу.
У ті роки вів щоденник, нотатки з якого згодом упорядкував у книжку «Весна тривог і надій» (1999) — своєрідний літопис української революції.
У 2005 році захистив дисертацію «Народний Рух України: Волинська регіональна організація на зламі 80-90-х років» на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук (монографія вийшла друком у 2009 році у видавництві «Твердиня»), а в 2012 отримав вчене звання доцента. Є автором навчально-методичних посібників «Прикладна політологія» та «Геополітика», інших наукових публікацій. Донедавна працював на кафедрі політології та державного управління Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Нині – на заслуженому відпочинку.
Спогади, запитання та побажання линули з вуст першого голови «Народного руху України. Координаційної ради міста Нововолинська» Ігоря Семенюка, краєзнавця Зосима Колбуна, волонтера Олександра Ільницького, журналіста Віталія Свириденка.

На завершення зустрічі Михайло Тиский зауважив: «Я дотепер такий: не критикую влади, не критикую минулого, я думаю, що ми можемо зробити, щоб так не було. Все правильно йде! Треба вірити! А бути присутнім і бачити, як відроджується Україна – щастя».
Щиро дякуємо Михайлу Григоровичу за спілкування та подаровані книги. Зичимо міцного здоров'я, довгих щасливих років життя і щоб якнайшвидше здійснилася мрія побачити квітучою та заможною державу Україну!

Немає коментарів:

Дописати коментар