13 серпня 2019

Нововолинськ: Оксана Кизимчук зустрілася з земляками


«Оксана Кизимчук. Мисткиня, яка завоювала німецький Кассель»  
творча зустріч під такою назвою відбулася у Нововолинській центральній міській бібліотеці 12 серпня.
Символічно, що захід відбувся напередодні державного свята – Дня незалежності України. І хоч минуло 28 років з того часу, як український парламент оголосив країну повністю незалежною від Радянського Союзу, незалежність доводиться відстоювати сьогодні на різних фронтах: військовому, політичному, інформаційному. В усі часи тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть в чужих країнах вони були свідомими свого походження і змогли вразити світ своїм талантом (наприклад, Стів Возняк, Квітка Цісик, Ігор Сікорський, Сергій Лифар, Міла Йовович та ін.).

15 років тому доля занесла Оксану Кизимчук далеко за межі батьківщини. Спершу поїхала в Німеччину працювати в програмі Au-pair (догляд за дітьми), щоб краще вивчити мову й шукати можливості навчання. А далі було вивчення комунікаційного дизайну, фокус-фотографії в Університеті прикладних наук у місті Майнц.
 З 2009 року почала подорожувати Україною: Гуцульщина, Волинь, Рівненщина, Київщина. Побачене і пережите відтворювала на фотографіях, папері та у відео. Одним з результатів складної і тривалої роботи стала книга «Дитинство під дубами», що опублікована німецьким видавництвом «Kerber» у 2016 році.
Численні виставки робіт за кордоном (з 2010 року у Німеччині понад 60 персональних виставок і читаньвідкрили Європі унікальну душу української людини.
28.06.2011 - Персональна виставка фотографій та малюнків "Україна_Хеймат" в Палаті депутатів Ландтагу. 
Фото: Thao Vu Min
Сьогодні талановита уродженка села Бужанка Поромівської об’єднаної територіальної громади займається графікою, малярством, створенням плоских скульптур, дизайном, фото- та відеозйомкою, написанням книг, співає, готує для гостей борщ на 10 літрів… Це її твір «Втрачений рай» зараз висить у клініці Ноя в Червоному Хресті в Касселі (Клініка пластичної хірургії при професорі Ернст Магнус Ной).
Фото з сайту http://www.oksana-kyzymchuk.de/Ausstellungsfotos/ 
Наступного дня пані Оксана у соціальній мережі Фейсбук написала:

Дякую за зустріч нашій надзвичайно талановитій та творчій мисткині, за побажання, за подарунок! Дякую усім, хто завітав до бібліотеки на зустріч з землячкою!
Так, сучасні комунікації роблять світ ближчим, і не такою вже далекою нам здається Німеччина. Але треба пам'ятати, що птахи щороку повертаються додому, бо тільки тут блакитне небо, тільки тут така зелена трава, тільки тут така радісна веселка. Ми не обираємо батьківщину, але можемо обрати як прожити своє життя.
До наступних зустрічей, пані Оксано!
Світлана Кухарук, директор бібліотеки
Дякую за фото Оксана Жабровець

Немає коментарів:

Дописати коментар