22 травня 2021

23 травня - День Героїв

Святе письмо говорить, що спочатку Бог розселив людей по всьому світу і кожному народу дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист – це найперший обов’язок кожного. Для українців такою землею є Україна.

Історія і сучасність нашої держави – це історія і сучасність її героїв!

Напередодні свята пам'яті борців за волю України співробітники Нововолинської публічної бібліотеки, що на Дружби, 17, провели патріотичну годину «Вкраїно рідна, пам’яттю людською ти збережеш героїв імена».

Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто боровся і захищав Україну та навічно пішов у Вічність, присвятивши своє життя нашій з вами свободі. А серед них – герої Холодноярської Республіки, які стоять в одному ряду з українськими козаками, з січовими стрільцями, з бійцями карпатської січі.


9-класники ліцею №3 дізналися про містичні природні аномалії Холодного Яру, про 1100-літній дуб Максима Залізняка, під яким (згідно з легендою) Тарас Шевченко писав поему «Гайдамаки», про місце, де живе непокірливий дух козацької вольниці, а у великому дзвоні Мотриного монастиря – заклик до повстання «за святую правду-волю».

Учасники заходу відкрили для себе постаті, які творять образ Холодного Яру: славетну родину Чучупаків, де було три сини-отамани: Василь, Петро і Олекса; громадського діяча, письменника Юрія Горліса-Горського; одного з найвідоміших, читаних і «містичних» сучасних українських письменників, «батька українського бестселера» Василя Шкляра.


А ще ведучі Інна Кронберг та Оксана Жабровець навели 10 фактів про фільм «Чорний ворон» (екранізація роману Василя Шкляра «Чорний ворон. Залишенець»), що переконають фільм подивитися.

Старшокласники також дізналися про 25-ті вшанування Героїв Холодного Яру, Історичний клуб «Холодний Яр», письменника, дослідника історії Визвольних змагань першої половини ХХ століття Романа Коваля.

«І повіє новий вогонь з Холодного Яру. Воля України – або смерть» - такі слова були написані на прапорі військової організації, яку створили повстанські загони у Холодному Яру на Черкащині під час революційних подій 1917-1921 років. Цей прапор майорів на Євромайдані в Києві. Під прапором холодноярівських повстанців на Сході країни військовослужбовці 93 окремої механізованої бригади "Холодний Яр» Оперативного командування «Схід» Сухопутних війск Збройних Сил України захищали територіальної цілісності України.

Закликаємо пам’ятати усіх героїв, які віддали життя за наше майбутнє та за волю України. Їхній подвиг забути не маємо права. А кожен із нас, як казав Василь Шкляр, повинен вести свою особисту війну! Відповідно до своїх можливостей, професії, покликання та сумління!

І повіє новий вогонь з Холодного Яру!

Немає коментарів:

Дописати коментар