22 травня 2021

Національній премії України імені Тараса Шевченка – 60

22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Через 100 років відбулося безпрецедентне за масштабами вшанування його пам’яті та встановлення щорічної Республіканської премії імені Т.Г.Шевченка. У наступні десятиліття змінювалася назва, кількість номінацій, порядок присудження. Тож, історія Шевченківської премії є частиною історії української культури.

«У полоні Шевченкового слова» - під такою назвою у Нововолинському електромеханічному коледжі відбулася літературно-мистецька година, присвячена 60-річчю з часу заснування державної нагороди.

Ведуча заходу завідувач відділу обслуговування Нововолинської центральної міської бібліотеки Оксана Жабровець розповіла першокурсникам про цьогорічних лауреатів – Станіслава Асєєва (лауреат в номінації «Публіцистика, журналістика» за книгу есеїв «В ізоляції») та Оксану Луцишину (за роман «Іван і Феба»), а також лауреатів-цьогорічних ювілярів. Зокрема про: 100-річчя Дмитра Луценка, Дмитра Міщенка та Миколи Зарудного, 90-річчя Івана Дзюби та Григора Тютюнника, 75-річчя Михайла Слабошпицького, 70-річчя В’ячеслава Медведя, Назарія Яремчука та Василя Шкляра.

Бібліотекар Інна Кронберг демонструвала відеосюжети  про 90-річну Емму Андієвську, 85-річчя Івана Драча, 80-річчя Богдана Ступки, Леоніда Горлача та Ігоря Поклада, до 60-річчя Василя Слапчука.

Національна Шевченківська премія – найвища відзнака в галузі культури і мистецтва в Україні, історія якої почалася рівно 60 років тому. То ж нехай вона таки стане українським «Оскаром»!

Немає коментарів:

Дописати коментар