21 вересня 2021

Відбулася Друга книжкова толока у Нововолинську

12 вересня 2021 року у Нововолинську відбулася наймасштабніша літературна подія року – книжкова толока «Нововолинськ читає». До міста приїхало понад 70 поетів і прозаїків, співаків і видавців, розповсюджувачів книги та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з 13 міст України. Зі сцени та дев'яти інших локацій звучало Слово – живе і друковане, читане і співане!

Розпочалася Толока з екскурсії у село Будятичі Поромівської територіальної громади – місце народження князя Володимира Святославовича (вдячність старості Старостинського округу Ліані Вітичук, голові Поромівської територіальної громади Олегу Савчуку та директору Нововолинського історичного музею Ірині Костюк).

На головній сцені свято розпочалося з виступу ведучих Оксани Жабровець та Олександра Шумчука.

За християнським звичаєм настоятель Свято-Покровського храму отець Володимир благословив усіх на плідну роботу.

З 2-ою книжковою толокою привітав жителів територіальної громади та гостей Нововолинська міський голова Борис Карпус.

Урочисте привітання линуло з вуст літературної менеджерки, директорки Львівської обласної бібліотеки імені Романа Іваничука, співорганізаторки «Книжкової толоки» Тетяни Пилипець, Народного депутата України першого скликання, одного із перших будівничих  незалежної України, письменника та видавця Володимира Шовкошитного, голови Волинської обласної організації Національної спілки письмеників України, поетеси, уродженки нашого міста Ольги Ляснюк.

Учасниці ансамблю народного танцю «Щасливе дитинство» Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості (керівник Ілона Грицевич) продемонстрували показ старовинного одягу з особистої колекції Марії Доліновської «Русовичі».

Фольклорний колектив «Веретенце» опорного закладу освіти «Поромівський ліцей» (керівник колективу Світлана Калюга) виконав одну з пісень-переспівів, які досліджував краєзнавець, етнограф, збирач старовинних легенд та пісень, учитель, лауреат обласної мистецької премії імені Агатангела Кримського світлої пам’яті Микола Корзонюк.

Емоційним та духовно піднесеним був виступ самодіяльного композитора, поета, заслуженого працівника культури України, почесного громадянина міста Олександра Пилиповича Каліщука. У свої майже 90 митець зачарував гостей міста своїм співом та оптимізмом.

На головній сцені виступали прозаїки, звучали «Поетичні одкровення» та співана поезія.

Під «Презентаційною парасолею» відбулися: бібліотечний кластер (модератор Тетяна Пилипець), респект-зустріч з Володимиром Шовкошитним (модератор Лариса Боратинець) та презентації: 2-го видання книги Юрія Диби «Батьківщина святого Володимира: Волинська земля у подіях X століття» (модератор Вікторія Залужна), книги Ярослава Гиця «Лірика сивини» (модератор Ірина Мартинишин), «Приватної колекції» Василя Габора (модератор Алла Лісова).

У «Дитячому містечку» відбулися авторські зустрічі з Галиною Вдовиченко, Лесею Кічурою, Олександром Зімбою та Любовю Відутою зі Львова, Галиною Рибачук-Прач з Вінниці, Надією Гуменюк з Луцька, Валентиною Семеняк з Тернополя.


У сімейному кафе «М’ята» відбулася творча зустріч з волинським письменницьким подружжям Володимиром Лисом та Надією Гуменюк  (модератор Оксана Демчук); зворушливі історії розповіли учасниці Львівського літературного жіночого клубу Наталка Ліщинська, Люба Долик, Ніка Нікалео у FORestодератор Ольга Костюк); львівсько-американська письменниця Людмила Когут у піцерії «Фелічіта» привідкрила секрет, як це: кохати, мріяти, творити… (модератор Валентина Петрощук); «Про і для підлітків» розповідала письменниця та блогерка з Володимира-Волинського Віталіна Макарик у кафе «Новік» (модератор Олена Рябая); у скейтпарку зустрілася з підлітками львів’янка Анастасія Нікуліна (модератор Інна Кронберг).

На Мистецькій алеї упродовж дня вирували виставка-продаж книг та виробів декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-класи, спілкування з авторами, автограф- та фото-сесії, виставка книг місцевих літераторів з фонду центральної міської бібліотеки, фото- та виставка вишиванок Прибузького краю з фонду міського історичного музею.Партнерами проведення 2-ої Книжкової толоки стали ГО «Пряник для друга» та «МРЦ «Нові крила», «Церква Христа Спасителя» ХВЄ с. Грибовиця, клуб «Суперкнига», «Салон квітів» та «Квіткова крамниця».

Організатори фестивалю — Нововолинська міська рада та Нововолинська централізована бібліотечна система.

УСІМ-УСІМ велике спасибі!

«Толока мусить бути як явище, як пам’ять і як один з найуспішніших кейсів по творенню локальних літературних фестивалів. Без сумніву, 14 років досвіду гуртування громади – неоціненні. Україною шириться своєрідна «франшиза» Толоки.  Понад 30 міст і містечок увійшли до Всеукраїнського об’єднання «Книжкова толока імені Люби Хомчак», розповідала Тетяна Пилипець. У Нововолинську теж підписали Меморандум про співпрацю! 

Світлана Кухарук

Немає коментарів:

Дописати коментар