24 липня 2014

НЕЗАБУТНІ ВРАЖЕННЯ


24-26 червня 2014 року  на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки проходила школа молодого бібліотекаря «Професіоналізм + креативність = сучасний бібліотекар» за підтримки Волинського обласного відділення УБА. У роботі школи взяло участь 17 молодих бібліотекарів.  Одним із яких була я – Кухарук Оксана, бібліограф центральної міської бібліотеки Нововолинської централізованої бібліотечної системи.

Навчання розпочалося з екскурсії Волинською ДОУНБ імені Олени Пчілки, яку провела бібліотекар краєзнавчого відділу Наталія Хомяк. Лідія Маркевич, викладач спеціальності «Бібліотечна справа» Волинського державного училища культури і мистецтв ім. Ігора Стравінського, розповіла про престижність професії, особливі якості бібліотекарів та побажала наснаги у роботі.
Ольга Синиця, провідний методист науково-методичного відділу бібліотеки, розповіла про основи створення згуртованої команди та провела практичне заняття «Щасливі разом».
Актор Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка Дмитро Мельничук провів захоплюючий майстер-клас «Вчимося виступати публічно».

В регіональному тренінговому центрі Євтушок Є.О., заступник директора з наукової роботи Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки, тренер РТЦ, провела тренінг «Проектна діяльність як складова інноваційного розвитку», а також дала домашнє завдання: скласти проект і презентувати його.
День закінчився чудовою екскурсією у Луцький замок.Другий день розпочався з пізнавальної зустрічі у Волинській обласній бібліотеці для дітей «Знаю сам – навчу тебе». Наталія Гранич, директор бібліотеки, розповіла про особливості роботи з дітьми. Методист Волинської обласної бібліотеки для дітей Оксана Романюк розповіла про RP-офіс Волині, співпрацю зі ЗМІ та рекламу діяльності бібліотеки.
Працівники ВДОУНБ ім. Олени Пчілки разом з директором Луцької районної ЦБС Валентиною Миколаївною Ходаківською організували бібліовізити «А як у вас?» до бібліотек-філій сіл Боратин, Лище, Липини.
Ольга Кушнерик, головний методист науково-методичного відділу, провела майстер-клас по підготовці флеш-мобу «Ти маєш право…», приуроченому Дню Конституції.

Вийшовши на вулиці міста, провели серел лучан бібліодослідження «Бібліотека твоєї мрії».
Вдруге наші колеги зробили приємний сюрприз, влаштувавши візит до драмтеатру на моновиставу про життя і діяльність Гулака-Артемовського.

У завершальний день навчання зустрілися з журналісткою, речником, комунікатором прес-центру Самооборони Волині Марією Доманською «Співпраця бібліотек зі ЗМІ», презентували та захистили свої проекти, отримали сертифікати.


Минув місяць, як проходила школа молодого бібліотекаря, завершилася моя щорічна відпустка та залишилися спогади, приємні враження. Дуже дякую організаторам за три дні шаленого драйву, море позитивних емоцій, неймовірного задоволення, незабутніх вражень. У планах – реалізація отриманих знань!