28 листопада 2015

Презентація книги Петра Кубінського відбулася у Нововолинській бібліотеці


   З роду в рід кладе життя мости,
   Без коріння саду не цвісти,
   Без стремління човен не пливе,
   Без коріння сохне все живе.
                                                   В.Вихрущ
                                                               
У Нововолинській центральній міській бібліотеці 26 листопада 2015 року відбулася 
презентація книги 
Петра Кубінського 
«РОДОВІД КУБІНСЬКИХ-ПАНАСІВ»
288 сторінок, які засвідчують історію родини автора, світлу пам'ять теперішньому та майбутнім поколінням пращурів з 1693 по 2014 роки (1029 родичів в 11-ти поколіннях). Фундаментальна праця видана у видавничій групі «Формат» (директор Володимир Купровський), а  написана на основі архівних документів, документів відділу державної реєстрації актів цивільного стану Сокальського, Жовківського, Рава-Руського районів управління юстиції Львівської області, метричних книг хрещень, шлюбів, поховань храмів та костелів. 
Розпочався захід із заупокійної літії.
Ведуча презентації директор ЦБС Світлана Кухарук розповіла про дитячі та юнацькі роки автора, про поклик серця служити Всевишньому. Історико-краєзнавчий нарис Олекси Хведіва «З ласки Божої» дослідження про храми, де отець Петро доносив слово Боже упродовж чверть століття (Рожищенський, Луцький, Іваничівський райони). Нині митрофорний протоієрей – настоятель храмів Святого Архистратига Михаїла села Бужанка та Різдва Пресвятої Богородиці села Бортнів Іваничівського району.
 
Автор розповів про ідею написання історії свого роду, про те, як працювалося над книгою, про тих, хто допомагав її видати.
З виходом книги автора привітали редактор книги Сергій Харук, настоятель Свято-Вознесенської церкви м. Нововолинськ митрофорний протоієрей Віктор Мельник та матушка Клавдія, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Біличі Іваничівського району протоієрей Павло Мельник, директор Іваничвського народного історичного музею Лариса Куль, вчитель української мови і літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с. Бужанка Світлана Василюк та хористи Свято-Михайлівського храму с. Бужанка, прихожани обох церков, поет, самодіяльний композитор, заслужений працівник культури України Олександр Каліщук.

  
         Щирими і щемними були вітання рідних сестер Ганни та Марії, доньок Віри, Мирослави та Мар’яни, трьох з п’яти внучок, свата Ярослава Гиця.

Вивчаймо і поважаймо історію, знаймо свій родовід, плекаймо надійні гілки історичного дерева. І буде у нас своя держава, свій народ, своя віра. Пануватимуть  добро, любов, мир, злагода та взаємопорозуміння. І у кожній оселі урочисто звучатиме щира духовна Молитва за Україну, якою і завершилася презентації книги.
Немає коментарів:

Дописати коментар