29 вересня 2018

Особам з інвалідністю та людям похилого віку – особливу увагу


19-20 вересня 2018 року у #Рівненській ОУНБ відбувся Міжрегіональний семінар «Публічна бібліотека – територія рівних можливостей», який організувала секція Української бібліотечної асоціації «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку» для членів УБА бібліотек Західного регіону: Волинська, Житомирська, Хмельницька, Чернівецька, Івано-Франківська області.
Учасники семінару, серед яких була і директор Нововолинської ЦБС Світлана Кухарук, вчилися формували політику бібліотеки з питань надання послуг особам з інвалідністю та людям поважного віку, створювати умови для розвитку соціальних послуг для цих категорій, продукувати і акумулювати адаптовані ресурси.


Під час практичного тренінгу «Створення доступного контенту для людей з порушенням зору» та ділової гри «Простір ідей: Навчання. Можливості» учасники семінару формували перелік послуг бібліотеки для осіб з інвалідністю та людей поважного віку; розробляли примірні моделі інноваційних проектів у партнерстві з громадськими організаціями для надання послуг таким особам; працювали на комп’ютері з програмами екранного доступу; переформатовували документи у доступні формати для людей з порушенням зору; користувалися форматом DAISY та дейзі-плеєром.
Учасники спробували займатися оздоровчими фізичними вправами під час «Руханки» для людей «золотого віку»:
Надзвичайно цікавою для гостей семінару була екскурсія центральними вулицями #Рівного, яку провели бібліотекарі головної книгозбірні регіону.

Біля пам’ятника княгині Марії Несвицькій
за князювання якої Рівне одержало Магдебурзьке право 
Один із «каменів спотикання» жертвам нацизму - поетесі Зузанні Гінчанці 
Оцінка ефективності семінару була здійснена учасниками у формі «мозкового штурму» з визначенням подальших дій щодо організації обслуговування людей з інвалідністю та поважного віку.
Щира подяка організаторам і учасникам регіонального семінару (особливо Валентина Петрівна Ярощук, Зоя РоманухаСвітлана Ясковець, Петро Поліщук) за спілкування, обмін думками, мотивацію на майбутнє.
На фото справа Зоя Романуха - провідний методист Рівненської ОУНБ

Немає коментарів:

Дописати коментар