15 вересня 2019

15 вересня – день народження Івана Корсака


«ЖИВИЙ ІВАН КОРСАК». Це видання – квітка шани відомому романістові Івану Корсаку (1946 – 2017).
В анотації книги, яка вийшла друком наприкінці 2018 року у видавництві «Ярославів Вал», зазначено: «Пам’ять про людину, яка покинула цей світ, поки живі, несуть рідні, друзі й колеги, та довше й надійніше – зроблене й залишене нею нащадкам, людству. Справжній масштаб особистості вимірюється не порожнечею після втрати, а набутком її добрих справ, яким активно користується суспільство. Як світло згаслої зірки опромінює ще не одне покоління сущих, так і яскрава особистість журналіста, громадського діяча, знаного письменника Івана Феодосійовича Корсака залишатиметься поміж нами. Саме про нього, живого й нині, ця книга спогадів».
Мала за честь написати спогад про Івана Феодосійовича як учасника літературних заходів у головній публічній бібліотеці Нововолинська. До сьогодні ці зустрічі в пам’яті їх учасників.
Бережімо пам'ять про видатного земляка-мецената, у творчому доробку якого понад двадцять книг!

15 вересня 2019 року у Музеї сучасного українського  мистецтва Корсаків відбулася церемонія  вручення літературної премії імені Івана Корсака. Цьогорічним, вже другим лауреатом, став письменник Микола Суховецький, котрий мешкає в Одесі. Нагороду він отримав за історичну трилогію про Кирило-Медофіївське товариство («Зустріч у Лаврі», «Дівчина з голубом» і «Сніг на фортепяні»), головними героями є Костомаров, Куліш і Шевченко.
Вітаємо лауреата з нагородою!

Немає коментарів:

Дописати коментар