30 вересня 2021

До дня пам’яті жертв Бабиного Яру

   В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Одна з таких найтрагічніших сторінок історії - трагедія Бабиного Яру. 80 років тому, наприкінці вересня – початку жовтня 1941 року, на колишній Київській околиці у Бабиному Яру фашистами було розстріляно сотні тисяч людей, головним чином євреїв. Але і пізніше саме сюди, у Бабин Яр, привозили на страту – людей різних національностей, військових і цивільних. Загибель єврейського населення стала частиною загальної трагедії, яку пережив увесь багатонаціональний народ України. Після Другої світової війни назва Київського яру стала символом людської трагедії.  Як в Україні, так і в світі Бабин Яр не тільки географічна назва, це одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни.

  29 вересня бібліотекарі Нововолинської центральної книгозбірні Інна Кронберг і Віта Залужна провели історичний ракурс «Бабин Яр: вересневі дні 1941» у ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти». Учасники заходу переглянули презентацію і відео матеріали.    Обговорили ті жахливі події, вшанували хвилиною мовчання жертв небаченої в історії людської цивілізації трагедії. На завершення бібліотекарі ознайомили присутніх з книжковою викладкою «Бабин Яр: Трагедія. Історія. Пам'ять.»

 Нині, коли наша країна знаходиться в стані війни, вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру стає особливо важливим. Бабин Яр - це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир. Наш обов’язок – пам’ятати про цю страшну трагедію, щоб ніколи таке не повторилося, та гідно шанувати пам’ять жертв цього злочину нацистського режиму, незалежно від їхньої національності, віросповідання чи політичних поглядів – євреїв, ромів, українців, росіян, полонених воїнів, кожного, чий земний шлях обірвався в Бабиному Яру.

PS: Щира вдячність адміністрації ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» за сприяння в організації заходу.

 бібліотекар Інна Кронберг

Немає коментарів:

Дописати коментар