19 червня 2023

Doсudays UA «NovoSpace» завітав на Луцьку, 24

19 червня, напередодні Всесвітнього дня біженців, у гуртожитку на Луцькій, 24 люди, які змушені були покинути свої домівки, переглянули та обговорили документальну стрічку «Без статусу. Україна» режисера Дмитра Тяжлова.
Станом на травень 2023-го Волинська обласна державна адміністрація повідомляє, що найбільше внутрішньо переміщених осіб розмістили у Луцьку – 17 229 людей та Нововолинську – 5491.

Якщо проаналізувати статистику у розрахунку на душу населення до повномасштабної війни, то найбільше навантаження отримали громади поблизу польського кордону. Наприклад, у Нововолинську  вимушені переселенці становлять більше 14%  довоєнної кількості населення.


Експертом при обговоренні фільму була запрошена Аліна Регешук, яка з 2014 року координувала проєкт «Карітас – Україна, Карітас – Польща» на допомогу ВПО від БФ «Карітас – Волинь» у Волинській та Рівненській областях.  Зараз запити і виклики змінюються. На початку війни найбільш необхідним було надати притулок, гарантувати медичну опіку, речі першої необхідності, їжу та допомогу в подорожах. Тепер же значна частина діяльності спрямована на організацію щоденного життя. Реагуючи на нові виклики, Аліна Михайлівна запропонувала учасникам заходу організувати координаційний простір допомоги ВПО та створити центр для людей елегантного віку, де можна було б провести цікаво та з користю свій вільний час.

Перегляд фільму залишив багато вражень у глядачів та максимально яскраво висвітлив необхідність захисту прав людей, які, тікаючи від війни, полишили свої рідні місця. Тема стрічки є гостра і важлива на даний час.

Валентина Мірошниченко емоційно прочитала свої спогади про перший день вторгнення рашистів в її дім та вірші, надиктовані війною.

Дякуємо DOCU/CLUB за можливість перегляду фільму‚ фахові методичні матеріали‚ Тетяні Андрієнко ‒ за організацію та проведення зустрічі‚ а усім учасникам ‒ за активність та продуктивну працю.

_______________________________________________________________________

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.  Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.

Завідувачка відділу обслуговування Віта Залужна


Немає коментарів:

Дописати коментар