09 листопада 2023

Про писемність і мову говорили у Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17

 День української писемності та мови відзначають щорічно в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

Відомий український письменник XIX століття Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування». Мова — це велике національне надбання, коштовний скарб із могуття інтелекту і криці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об'єднаних в єдине ціле — народ і досконале володіння мовою потрібне кожній людині.

Наше завдання — берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. І хоч наша мова зазнала гоніння, переслідування, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється. Любімо і бережімо її.

8 листопада у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки пройшла мовна подорож «Скарб, який не можна загубити», на яку були запрошені школярі  сьомого і дев’ятого класів Нововолинської спеціальної школи. Бібліотекарі відділу підготували для учнів цікаву подорож в минуле; ознайомили з викладкою літератури «Пам'ять століть відтворена у слові», словниками; провели бібліофреш «Сучасні письменники, сучасним дітям»; мовну вікторину. 




Школярі мали змогу підібрати книгу для читання.

Немає коментарів:

Дописати коментар